Yıldırım: Hakemler başka iş yapmasın!

Fenerbahçe Başkanı Yıldırım'dan tartışılacak teklifler: "Hakemler, hakemlik dışında başka iş yapmamalılar. Federasyon'un geliri kulüpler kadar, 45 milyon dolar geliri var. AB'ye gireceğiz diyoruz, o vakit dışarıdan hakem de gelecek."

08.02.2010 - 10:50

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, hakemlerin tam gün çalışmasını önerdi ve sarı-lacivertli kulübün Şile'ye taşınacağını açıkladı.

Akşam Gazetesi'ne röportaj veren Yıldırım, hakemlerle ilgili  şu açıklamayı yaptı:

"Hakemlik meslek; ikinci iş olmamalı. Onların hayat standartlarını yükseltip, kaliteli bir yaşam sağlanmalı. Futbol Federasyonu’nun geliri, kulüpler kadar. 45 milyon dolar geliri var. Bu para hakemlerin eğitimine kullanılmalı. Yurtdışına gönderilmeli. Ve hakemliğin dışında da başka bir iş yapmamalılar.

Ben bu hakemlerle ligi götüreceğiz görüşüne katılmıyorum. Yanlış yapan cezasını görmeli. Önce eğiteceksin. Olmuyorsa, o vakit dışarıdan getireceksin. AB’ye gireceğiz diyoruz, o vakit dışarıdan hakem de gelecek.

Türkiye’de hakem atamaları iyi yapılmalı. Maçların değerine, riskine göre hakem verilmeli. Bugün birçok hakem spor programlarından etkileniyor. Ama hakemlik meslek olursa o vakit etki de ortadan kalkar..."

TÜM AMATÖR ŞUBELER ŞİLE'YE
Fenerbahçe Başkanı, Şile projesini de anlattı:
"Biz günü değil, geleceği düşünen bir yönetimiz. Şimdi önümüzdeki 10 yılın planlarını yapmaya başladık.

Şile yakınlarında 2 bin dönüm bir arazi alıyoruz. Buraya modern, çağa uygun tesisler yapacağız. Bütün amatör şubeleri, alt yapıyı bu 2 bin dönümlük arazi üzerinde toplayacağız. Her şey bir arada derli toplu olacak..."

SARACOĞLU'NUN ZEMİNİ ISITMALI OLACAK
Aziz Yıldırım'ın Şükrü Saracoğlu'ndaki kötü zemini düzeltmek için planları şöyle:

"Fenerbahçe Stadı’nda da yenilikler yapacağız. İlk hedefimiz 15 Mayıs’tan sonra zemini düzeltmek ve ısıtmalı yapmak. Çimleri kaldırıp, sahayı stadımıza yakışır hale getireceğiz.

Bu sene İstanbul’a tahmin edilen yağmurun üç katı fazlası yağdı. Araya kupa maçları girmese zemin daha da iyi olurdu. Çünkü Avrupa’da 42 statta uygulanan bir sistemi getirdik. 400 bin euroya ısıtıcılar aldık. Çimler toparlandı, kök saldı ama kötü hava şartları tam iyileşmenin önüne geçti.

Ayrıca stadın dış çevresiyle birlikte içinde de önemli düzenlemeler yapacağız. Hepsinin planı hazır. Maçlar biter bitmez düğmeye basacağız."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...