Yıldırım kavganın arasında kaldı

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, yoğunluk nedeniyle trafik yavaş ilerlediği için bölgede yol üzerinde yaşanan küçük bir kavganın ortasında kaldı.

Ntvspor 18.04.2010 - 19:02

Turkcell Süper Lig'de, Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında yapılacak derbi maç öncesi, siyah-beyazlı taraftarların stada gelişinde zaman zaman gerginlikler yaşandı. Beşiktaşlı taraftarlar, stada geliş güzergahı olarak genelde Söğütlüçeşme'deki metrobüs istasyonundan stada doğru olan yolu kullandı.

Çevik kuvvet ekipleri, burada toplanan irili ufaklı grupları güvenlik çemberine alıp, taraftarları stada giriş yapacakları Migros kale arkası bölüme getirdi.

Polis, Beşiktaşlı taraftarlardan tezahürat yapıp çevredeki Fenerbahçelileri tahrik etmemesi için uyarırken, sık sık taraftarlar arasında birbirlerine yabancı madde atma şeklinde gerginlikler yaşandı.

Salıpazarı istikametinden stada doğru gelmeye çalışan Beşiktaşlı taraftarların sarı-lacivertlilerle karşılaştıkları noktalarda gerginlikler yaşanırken, çevik kuvvet ekipleri, zamanında müdahale ederek yaşanan küçük kavgaların büyümesini önledi.

YILDIRIM, KAVGANIN ORTASINDA KALDI
Kendi kullandığı aracıyla köprü istikametinden gelip stadın yakınındaki kavşaktan dönerek stada ulaşmaya çalışan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, yoğunluk nedeniyle trafik yavaş ilerlediği için bu bölgede yol üzerinde yaşanan küçük bir kavganın ortasında kaldı.

Aziz Yıldırım'ın kullandığı aracın yanında Salıpazarı istikametinden gelen bir grubun neden olduğu gerginlik yaşanırken, yine olaya zamanında müdahale eden çevik kuvvet ekipleri tartışmanın büyümesini engelledi.

Gerginlik sırasında taraftarların aracının camları koyu renkli olduğu için Aziz Yıldırım'ı tanımadıkları görüldü. Yıldırım ve aracında bulunan kişiler, herhangi bir sorun yaşamadan yolda ilerleyip stada ulaştı.

STADA ÖNCE FENERBAHÇE GELDİ
Derbi maç için Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'na, önce evsahibi sarı-lacivertli ekip geldi.

Samandıra'daki Can Bartu Tesisleri'nden bir grup taraftarın sevgi gösterileriyle uğurlanan Fenerbahçe kafilesi, karşılaşmanın başlamasına 1 saat 25 dakika kala stada giriş yaptı.

Beşiktaş Futbol Takımı'nı taşıyan otobüs ise Fenerbahçe'den 10 dakika sonra stada ulaştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...