Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Genel Kurulu Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Arena'da başladı.

İlişkili Haberler


Kongre başkanlık divanına Talat Yılmaz'ın seçilmesinin ardından, şike davası nedeniyle tutuklu olan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve İlhan Ekşioğlu'nun dışında bütün yöneticiler genel kurulda hazır bulundu.

Kongrenin başında yayınlanan videoda, 15 Şubat 1998'de ilk kez başkanlığa seçilen Aziz Yıldırım'ın döneminde yapılan tesisler, kazanılan başarılar gösterildi.

Videoda Yıldırım'ın başkanlığı döneminde kulübe kazandırılan tesislerden, Fenerium, taraftar kart, FB TV, Fenerbahçe radyosu, futbol ve diğer branşlarda kazanılan başarılardan görüntüler yer aldı.

Futbol takımının şampiyonlukları ve 29 yıl sonra kazanılan Türkiye Kupası ile diğer branşlarda kazanılan kupa görüntüleri, kongre üyeleri tarafından alkışlandı.

Video gösteriminin sonunda ekranda Aziz Yıldırım'ın fotoğrafı yer alınca, kongre üyeleri ayağa kalkarak alkışladı.

‘İŞTE 14 YILIN FAALİYETİ’
Video gösteriminin ardından konuşan Kongre Divan Başkanı Talat Yılmaz, 14 yılın bu görüntülerle en etkili bir şekilde anlatıldığını belirterek, ''İşte 14 yılın faaliyeti'' dedi.

Yılmaz'ın ''Bu başarıları bize yaşatan yönetim kuruluna ve başkanımıza teşekkür ediyorum'' demesi üzerine, kongre üyeleri yeniden ayağa kalkarak, yönetim kurulunu alkışladı. Yönetim kurulu üyeleri de ayağa kalkıp, alkışla karşılık verdi.

MESAJI KARDEŞİ OKUDU
Kongrede Aziz Yıldırım’ın konuşmasını aynı zamanda kardeşi olan Fenerbahçe Yöneticisi olan Ali Yıldırım okudu.

Aziz Yıldırım, mesajında “Kulübe karşı başlatılan linç kampanyasının sahaya indiğini” savundu.

İKİ ADAY YARIŞACAK
Kurulun ilk gününde faaliyet raporları ve mali konular görüşülerek, 2012 yılı için hazırlanan bütçe üyelerin onayına sunulacak.

Aziz Yıldırım'ın yeniden aday olduğu kongrede, yarın yapılacak başkanlık seçiminde, adaylığını açıklayan kongre üyesi Murat Çelikel de yarışacak.

Yaklaşık 15 bin üyesi bulunan sarı-lacivertli kulüpte kongreye, aidatlarını yatıran 11 bin 653 üyenin katılma hakkının bulunduğu açıklanmıştı.