Yıldırım: Şampiyonluğa inanmış çocuklar

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, mücadele ettikleri tüm kulvarlarda zafere ulaşacaklarını belirterek "45 yıl aradan sonra lige iyi bir başlangıç yaptık. Bizim çocuklar şampiyonluğa inanmışlar" diye konuştu.

02.10.2009 - 13:00

Yıldırım: Şampiyonluğa inanmış çocuklar

İSTANBUL – Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli takımın Turkcell Süper Lig'de şampiyonluğun en önemli adayı olduğunu söyledi.

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Kulübü'nün aylık resmi yayın organı Fenerbahçe Dergisi'nin ekim sayısında yer alan yazısında, futbol takımının mevcut durumuyla ilgili değerlendirmelerde bulunurken, eksiklerin teknik heyet tarafından giderileceğini, mücadele ettikleri tüm kulvarlarda hedeflerinin zafere ulaşmak olduğunu aktardı.

Ligin geride kalan haftalarının, bu sezon ortaya çıkacak mücadelenin niteliği ve şampiyonluk yarışı hakkında kendilerine bir takım işaretler verdiğini vurgulayan Aziz Yıldırım, ''Futbolda kısa vadeli yorumların yanıltıcı olabileceğini de göz önünde bulundurarak, geçen sürenin, sezon sonu için bize bazı ip uçları sunduğuna inanmaktayız. Öncelikle, oluşturulması için çaba harcadığımız 'mücadeleci takım' özelliğinin, Fenerbahçe'de mevcut olduğunu görmenin bizi mutlu ettiğini belirtmeliyim. Sahadan istemediğimiz sonuçlarla ayrıldığımız maçlarda dahi, takımımızın bu görüntüyü muhafaza etmesi, gelecek için bizi ayrıca umutlandırmaktadır. 45 yıl aradan sonra, lige ilk kez bu kadar iyi bir başlangıç yapan takımımızda, elbette bir takım eksiklikler ve geliştirilmesi gereken yönler bulunmaktadır. Takımımızın idari ve teknik kadrosu, bu eksikliklerin giderilmesi, ekibimizin başarılarını devam ettirmesi ve daha da başarılı olması için çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Bu bağlamda, yüksek kapasiteli oyunculardan kurulu kadromuzun yanı sıra idari ve teknik kadromuzun deneyimli, donanımlı ve ligimizde tecrübe sahibi olmasının, şampiyonluk yarışındaki artımız olduğuna dikkati çekmek isterim. Tüm bunların ışığı altında, şampiyonluğun en büyük adayı Fenerbahçe'dir ve 'İnanmış Çocuklar' camiamızın tüm kulvarlardaki beklentilerini yerine getirecektir.'' diye konuştu.

'KÜFÜRLÜ TEZAHÜRATIN ÖNÜNE GEÇİLMELİ'
Futbol sahalarında küfürlü tezahüratların giderek arttığına dikkati çeken Aziz Yıldırım, bu konuda mutlaka önlem alınması gerektiğini söyledi.

Küfürlü tezahüratların görmezden gelinmesinde büyük sakınca olduğuna inandığını ve bu konuya dikkati çekmek istediğini bildiren başkan Yıldırım, ''Spor ruhuyla asla bağdaşmayan, sahadaki mücadeleye de gölge düşüren küfürlü tezahüratın önüne geçilmelidir. Bu konu, bugüne olduğu kadar, gelecek nesillere etkisi nedeniyle, yarınlarımızı da yakından ilgilendirmektedir. Bu olumsuzluğu ortadan kaldırmak için ilgili kurumlar üzerine düşen görevi mutlaka yerine getirmelidir'' ifadelerini kullandı.

BASKETBOLDAKİ DOPİNG KONUSU
Aziz Yıldırım, geçen sezon Beko Basketbol Ligi finalinde karşılaştıkları Efes Pilsen'de forma giyen Kerem Gönlüm'de doping maddesine rastlanması olayına da Fenerbahçe Dergisi'ndeki yazısında değindi.

Final serisinde Efes Pilsen karşısında yitirdikleri şampiyonluk hakkında, öteden beri araştırılmasını istedikleri, ancak sonuçları yeni yeni ortaya çıkan doping şaibeleri olduğunu vurgulayan Yıldırım,  ''İddialarımızı kanıtlarıyla birlikte geçtiğimiz günlerde kamuoyu ile paylaştık. Bu konunun aydınlatılması için başta Türkiye Basketbol Federasyonu ve Efes Pilsen olmak üzere, tüm spor kamuoyunun üzerine düşen görevi yapması gerekmektedir. Takımımızın, bu tip şaibelerden uzak kalmasını dilediğimiz bir ligde, şampiyonluk ipini hiçbir soru işaretine fırsat dahi bırakmaksızın göğüsleyeceğine yürekten inanıyoruz.'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...