Yıldırım: Ya düzelecekler ya gidecekler

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, şampiyon olunan sezonu ve geleceği değerlendirdiği konuşmasında, 2-3 yorumcuya ültimatom verdi.

26.05.2011 - 19:06

Yıldırım: Ya düzelecekler ya gidecekler

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, gelecek sozonla ilgili bazı yorumculara sert mesaj yolladı.

Şampiyonluklarını karalamak isteyenlerin oduğunu belirten ve 2006'yla geçen sezona vurgu yapan Yıldırım, hep temiz mücadele ettikllerini belirterek şöyle konuştu:

"Kamuoyunda 2-3 çok bilen yorumcu var. Önümüzdeki sene bunlar ya düzelecekler ya gidecekler. Türk futboluna zarar veriyorlar."

Aziz Yıldırım'ın Lig TV'ye yaptığı açıklamalar şöyle:

"Şampiyonluğu karalamak isteyenler var.

Ben 2006 incelensin dedim niye incelemedi kimse? 2006 sezonunda son altı maç incelensin dedim. Geçen sene son maçı biz Trabzon'a kaybettik. Sadri bey (Şener) espri yaptı yenileceğiz diye ama 1-1 berabere kaldılar. Trabzonlu yöneticilere, futbolcularla ilgili o son maçtan sonra en ufak bir imada bulunduk mu? Bulunsaydık çıkar söylerdik.

Biz hep temiz mücadele ettik. Kamuoyunda 2-3 çok bilen yorumcu var. Önümüzdeki sene bunlar ya düzelecekler ya gidecekler. Türk futboluna zarar veriyorlar.

Gazetede de benim şahsımla ilgili kimse bir şey yazamaz. Bunu açık açık söylüyorum, bu mücadeleyi başlatacağım. Benim şahsımla ilgili gazete köşelerinde bir şey yazamazlar. Futbolla ilgili varsa yorumları yapsınlar ama benim şahsımla ilgili yorum yaparlarsa bundan sonra beni çok sert bulacaklar.

Kulüpler Birliği'nde de herkes şahısların üzerinden yapılan kavgalardan rahatsız. Penaltı olduğu halde sadece bazı ön yargıları nedeniyle ''Hayır bana göre penaltı değil'' diyerek karşı çıkılıyor. Penaltıysa penaltıdır, değilse değildir.

"EN ZOR MAÇLARDAN BİRİYDİ"
Herkes diyordu ki Sivasspor maçı rahat geçecek. Bu sezon zorlu geçen 5 maç varsa birisi Sivasspor maçıdır. 1-1'den sonra bir gol yesek işimiz çok daha zordu.

ŞİLE'YE TESİS
Şile'de büyük bir altyapı tesis yapmak istiyoruz. Tesisleri taşıyacağız ama bu 1-2 yılda olacak işler değil. 10 senelik bir yatırım. Yavaş yavaş başlayacağız.

HAKEMLER
Hakemlerle odasında karşılaşma gibi bir şey yok. Kuddusi Müftüoğlu Ankara'da maçımızı yönetti. 2-0 kaybettik. Çıktım, 'Mükemmel yönetti' dedim... Hüseyin

Göçek'e penaltı mı değil mi?' diye sordum. 'Gördüğümü çalıyorum' diyor. Maçı seyredip bizi arayan kişiler, 50 bin kişi aynı şeyi görüyor. O zaman biz başka maç izliyoruz, sen başka maç yönetiyorsun. Gaziantep maçı berabere bitse bizim bütün harcamalarımız 150 milyon dolarlık bütçe, yönetimin, teknik heyetin, futbolcuların, taraftarın emekleri boşa gitmeyecek mi? Bunlar hata yapacak biz söylemeyeceğiz. Biz söyleriz.

"BİZ HAZIRIZ"
Galatasaray UEFA Kupası'nı kazandığında buna hazır olmadığını ifade ettim. Bu sözlerim yanlış değerlendirildi. Benim söylediğim, tesadüfen yendiler yenildiler sözü değildi. Zihniyet olarak hazır olmadıkları için toparlayamadılar.

Biz Avrupa'da başarılı olmaya hazır durumdayız. Belli oyuncuları aldık. Şampiyon olduğumuz günün ertesinde Feneriumlarda neler çıktı? Ürünler sattık, kutlamalar yapıyoruz bir gece, iki gece. Hazırız bu atlamayı yapacağız. Bunu nasıl yapacağız, iyi oyuncular alarak. İyi oyuncular transfer etmemiz bir de alternatif oyuncular almamız lazım.

TRANSFER LİSTESİ
Mustafa Pektemek ve Orhan Şam listemizde var, görüşmeler sürüyor. Belli bir noktaya geldik. Belirli bir bütçeyi yakalarsak onları da katarız. Yalnız onlar değil Sezer var Eskişehir'den, Kayserispor'dan Serdal Kesimal var. Ama ille bu olacak diye bir şeyimiz yok."

Aziz Yıldırım'ın açıklamaları için TIKLAYIN

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...