Yıldız kramponlar AIDS'e savaş açtı

Dünyaca ünlü futbolcular, AIDS ile mücadele için el ele verdi.

03.12.2009 - 13:27

Didier Drogba (Chelsea), Joe Cole (Chelsea), Andrei Arshavin (Arsenal), Marco Materazzi (Inter), Denilson (Arsenal), Lucas Neill (Everton), Clint Dempsey (Fulham) ve Seol Ki-Hyeon (Fulham), Dünya AIDS Günü sebebiyle Nike ve (RED) (Afrika'da AIDS'in ortadan kaldırılmasına yardımcı olmak için şirketlerin ve tüketicinin gücünü bir araya getirmeyi amaçlayan bir marka) arasındaki işbirliğinin duyurulduğu Londra'daki organizasyonda U2'nin solisti Bono ile bir araya geldiler.

Bu işbirliği çerçevesinde Nike, ürettiği kırmızı bağcıkları mağazalarında satışa sunacak ve satıştan elde edilecek gelirin tamamı Afrika'daki AIDS ile mücadeleye harcanacak.

Türkiye'de sözcülüğünü milli futbolcu Hakan Balta'nın yaptığı bu işbirliğine Nihat Kahveci, Arda Turan, Cristian Borani, Önder Turacı, Rigobert Song, Ceyhun Gülselam ve Volkan Şen gibi 20'ye yakın futbolcunun da destek verdiği bildirildi. Bu işbirliğinde, Afrika'daki AIDS sorunuyla mücadeleye, bölgede eğitim ve ilaç hizmeti sunan programlara destek sağlayacak fonlar yaratmak ve tüm dünya gençlerini bir araya getirebilmek amacıyla sporun gücünden yararlanmak hedefleniyor.

Nike (RED) bağcıkları 5 Aralık'tan itibaren Türkiye'de Nike mağazalarında ve belli başlı perakende mağazalarında satışa sunulacak. Bağcıklar ayrıca www.nike.com adresi üzerinden de satın alınabilecek.

Türkiye'de bu projeye destek veren futbolcuların AIDS'e dikkati çekmek için tüm maçlara kırmızı bağcıklı kramponlarıyla çıkacakları bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...