Yıldızlar farklı isim aynı...

Michael Phelps, Michael Jordan, Michael Schumacher kendi branşlarına damga vurmuş efsane sporcular. Bu yıldızların ortak özellikleri büyük yetenekler olması dışında aynı ismi taşımaları. Ancak Michael isimli yıldızlar bu 3 sporcu ile sınırlı değil, işte Michael isimli unutulmaz yıldızlar.

Ntvspor 16.08.2016 - 13:54 | Son Güncelleme : 16.08.2016 - 13:59

Yıldızlar farklı isim aynı...

Michael, Birleşik Devletler de en fazla tercih edilen isimlerden.

Michael 1953'ten bu yana yeni doğan erkek çocukları için en fazla tercih edilen üç isimden biri. Bu istatistiğin önemi yanında güzel de bir tesadüf olarak büyük sporcuların hatta efsanelerin bir kesişim kümesi durumunda Michael ismi.

Tarihin gelmiş geçmiş en büyük basketbolcusu Michael Jordan, Michael isimli sporcular arasında efsanelerin efsanesi durumunda. NBA'de altı kez şampiyonluk yaşayan, beş kez en değerli oyuncu seçilen ve altı kez finaller MVP'si seçilen Jordan, efsane Michaeller listemizin bir numarası.

Rio Olimpiyat Oyunları'nda beş altın, bir gümüş madalya kazanan Birleşik Amerikalı yüzücü Michael Phelps de bu ismi taşıyan bir başka efsane. Kariyerinde toplam 23 altın, 3 gümüş ve 2 bronz madalya. Phelps'i Brezilya'da son kez izlemiş olsakta bugüne kadar bize yaşattıklarıyla her zaman anılarımızda olacak.

Tüm zamanların en iyi Formula 1 bir pilotu olarak gösterilen Alman Michael Schumacher'de bir başka spor efsanesi. Kariyerinde yedi dünya şampiyonluğu bulunan, 47 yaşındaki sporcu şimdilerde hayata tutunma mücadelesi veriyor.

Boksa damga vuran ve genellikle Mike olarak tanınan Michael Gerarda Tyson kariyerinde toplam 58 maça çıktı 50 galibiyet aldı, Demir Mike 44 maçı nakavtla kazandı.

Dünya tarihinin en hızlı adamlarından Michael Johnson da bu ismi taşıyan bir başka spor efsanesi. Hem 200 metre hem de 400 metre de altın madalyası bulunan Michael Johnson altın ayakkabı adam olarak tanınıyor.

Amerikan Futbolcusu Michael Oher de ismin taşıyıcısı tarihi spor figürlerinden. Kariyerinde Baltimore Ravens, Tenesse Titans ve Carolina Panthers forması giyen Oher, zor bir çocukluktan sonra ilham verici bir hayat hikayesiyle futbol dünyasına dahil oldu. Oher'in yaşamının dramı o kadar yoğundu ki unutulmaz bir filme dahi konu oldu. Sandra Bullock'un en iyi kadın oyuncu Oscar'ını aldığı Oher’in hayat hikayesinin anlatıldığı filmin adı ise Blind Side yani kör nokta.

Sayfa Yükleniyor...