Yıldızların kardeşliği

Orlando Magic'in yıldız pivotu Dwight Howard, NBA'in diğer genç yıldızları Dwyane Wade ile Chris Bosh'un çok yakın arkadaşı, Carlos Boozer'ın ise ağabeyi gibi olduğunu söyledi.

Haberler - Ntvspor 24.12.2009 - 15:35

Yıldızların kardeşliği

NBA salonları yıldız oyuncular arasında büyük savaşlara sahne olurken, saha dışında önemli dostluklar, arkadaşlıklar yaşanıyor. Kıyasıya bir rekabete dayanan bu ligde, dostlukların da ne kadar kuvvetli olduğunu Dwight Howard dile getirdiği cümlelerle çok güzel özetliyor.

Utah Jazz’ın en önemli pota altı silahlarından Carlos Boozer’ın kendisine her zaman destek olduğunu belirten Howard, "Utah Jazz, Orlando’ya geldiğinde mutlaka kısa da olsa Carlos Boozer ile vakit geçiririz. O benim ağabeyim gibi ve takım dışındaki en yakın arkadaşım. Geçtiğimiz sezon play-off’larda Cleveland ve Los Angeles Lakers’a karşı mücadele ederken, Orlando’da olduğu dönemde, bize çok fazla destek oldu. Boozer takım dışındaki en iyi arkadaşım. O dönemde hemen hemen her akşam benim evimdeydi. Aşçım bize yemek pişirirken biz de basketbol hakkında konuşuyorduk. Çin’in ev sahipliği yaptığı olimpiyatlarda her gün birlikte çalışırken, saha dışında birlikte gezerken Carlos Boozer ve Chris Bosh ile çok sıkı bir dostluğumuz oluştu. Antrenmanlarda birbirimizin oyununun gelişimine yardımcı olduk. Boozer ve Bosh benim kardeşim gibiler. Herhangi bir konuda problemim olursa tavsiye almak için onlarla konuşabilirim. Sizden biraz da olsa büyük arkadaşlarınızın olması iyi bir şey, çünkü henüz yaşamadığınız şeyleri onlar daha önce yaşadılar" dedi.

Orlando Magic’in Utah Jazz'ı geçtiğimiz Pazartesi günü ağırladığı maçtan bir gün önce Boozer ile zaman geçirdiklerini anlatan genç yıldız, "Boozer evime geldiğinde biraz gezdik ve televizyonda uzun bir süre Amerikan futbolu maçlarını izledik. Elbette herkes Boozer bu yaz serbest kalacağı için aynı takımda oynama fikrini konuşup konuşmadığımızı soruyordu. Bu ikimiz için de bir rüyanın gerçekleşmesi olurdu, fakat neler olacağını göreceğiz.Boozer bir karar vermek ve ailesi ile kendisi için en iyisini yapmak zorunda. Karar verirken ilk öncelik bu olmalı" ifadelerini kullandı.

NBA yıldızları içinde en fazla Dwyane Wade ile aynı takımda oynamak istediğini vurgulayan Howard, "Boozer ile NBA’de hangi yıldız oyuncuyla birlikte oynamaktan en fazla keyif alırdık? Şeklinde küçük bir oyun oynuyorduk ve Kobe Bryant, LeBron James, Dwyane Wade, Joe Johnson gibi isimleri ortaya atıyorduk. Ben, Dwyane Wade demek zorundaydım; çünkü o çok iyi biri ve onun dışarda sergilediği oyun ile benim pota altındaki performansımın birbirine uyacağını düşünüyorum. Kim bilir, belki de birimizin birlikte oynamak için şansı olur, ama ben en azından böyle bir birliktelik nasıl olurdu diye düşünebilirim. Boozer gibi en iyi arkadaşlarımdan biriyle aynı takımda oynamak da harika olurdu" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...