"Kjaer, yıllık 4 milyon euro'ya imza attı"

Danimarka basını, Fenerbahçe'nin bu sezon kadrosuna kattığı Simon Kjaer'e, yıllık 4 milyon euro ödeyeceğini ileri sürdü.

Anadolu Ajansı 12.10.2015 - 01:08

"Kjaer, yıllık 4 milyon euro'ya imza attı"

Danimarka basını, bu sezon başında Fenerbahçe'ye transfer olan Simon Kjaer'in, sarı-lacivertli kulüpten yıllık 4 milyon euro alacağını iddia etti.

Danimarka Milli Takımı'nın en çok para kazanan futbolcularını açıklayan Ekstrabladet gazetesi, Kjaer'in, listenin ilk sırasında yer aldığını yazdı.

Gazete, 26 yaşındaki savunma oyuncusunun Lille'den Fenerbahçe'ye transfer olurken yıllık 4 milyon euro'ya imza attığını ve Danimarka Milli Takımı'nın en çok para kazanan futbolcusu olduğunu savundu.

Simon Kjaer ise konuya ilişkin gazeteye yaptığı açıklamada, Fenerbahçe ile iyi bir sözleşme imzaladığını belirterek, "Her zaman birileri bu kadar paraya değer mi diye tartışabilir. Bu cevaplaması zor bir soru ancak sözleşmemdeki rakam, satış fiyatımla da bağlantılı'' ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe ile her maça kazanmak için çıktığını anlatan Kjaer, "Bir saniye bile aldığım parayı düşünmüyorum, çünkü sahada yaptıklarımın bununla alakası yok" değerlendirmesinde bulundu.

Fenerbahçe Futbol AŞ, Kjaer'in transferi sırasında Borsa İstanbul'a gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yer alan açıklamasında, bu oyuncunun bonservisi için 7 milyon 650 bin euro ödeneceğini açıklamış, futbolcuyla imzalanan sözleşmenin maddi detaylarına değinilmemişti.

Gazetenin haberine göre, Danimarka Milli Takımı'nın en çok para kazanan futbolcuları şöyle:

Futbolcu Takım Yıllık ücret (euro)
Simon Kjaer Fenerbahçe 4 milyon
Nicklas Bendtner Wolfsburg 3 milyon
Christian Eriksen Tottenham 2,7 milyon
Kasper Schmeichel Leicester City 2,7 milyon
Michael Krohn-Dehli Sevilla 1,9 milyon

Sayfa Yükleniyor...