Eski öğrencisinden Yılmaz Vural'ı kızdıracak açıklama

Geçtiğimiz sezon Kardemir Karabükspor'da forma giyen Kongolu santrafor Domi Kumbela, eski kulübü ve eski Teknik Direktörü Yılmaz Vural ile ilgili çok ilginç açıklamalarda bulundu. Almanya'ya dönen Kumbela, Türkiye macerasını detaylıca anlattı.

Haberler - Ntvspor 24.06.2015 - 13:30

Eski öğrencisinden Yılmaz Vural'ı kızdıracak açıklama

2014/2015 sezonunun başında Eintracht Braunschweig'tan, Kardemir Karabükspor'a büyük umutlarla transfer edilen, fakat istenileni veremeyen Domi Kumbela, döndüğü Almanya'da Türkiye macerasıyla ilgili açıklamlarda bulundu. Golcü oyuncunun Karabükspor ve Teknik Direktör Yılmaz Vural ile ilgili söyledikleri oldukça dikkat çekici.

Yeni sezonda Bundesliga 2 ekiplerinden Greuther Fürth'ün formasını giyecek olan Kumbela, Sport Bild dergisine verdiği röportajda, "Türkiye'de çok şey yaşadım. Orada da iki kale ve iki topla oynanıyor bu oyun ama futbolu farklı yaşıyorlar" ifadesini kullandı.

Karabükspor'daki günleri sorulan Kumbela, anılarını şu sözlerle paylaştı: "Yeni teknik direktörümüz (Yılmaz Vural) geldikten sonra haftada üç kez toplantı yapıyorduk. Bu toplantıların her biri en az bir saat sürüyordu. Bazen espri olsun diye kronometre tutuyorduk, bazı arkadaşlar toplantı esnasında uyuya kalıyordu. Toplantıların ardından iki saat de antrenman yapıyorduk."
 
Teknik Direktör değişikliği sonrası gol atmanın imkansız bir hale geldiğini söyleyen Kumbela, "öyle bir sistemle oynadık ki, böyle bir şey yaşamadım daha önce. Gol atmam çok zorlaşmıştı artık. Santraforlar topları orta saha oyuncularına hazırlamakla görevliydi, gol atmakla değil. Ayrıca daha çok kanatta oynadım, oysa merkezin oyuncusuyum" diye konuştu.
 
Uyum sorununu sadece teknik direktör ile değil, ülke ve takımla da yaşadığını ifade eden Kumbela, yaşadıklarını şu şekilde anlattı: "Türkçe öğrenilmesi zor bir dil. Ayrıca din konusuna da alışmak zordu. Saygım çok büyük ama soyunma odasında ibadet edilmesine daha önce şahit olmamıştım. Cuma günleri tüm takım toplanıp, camiye gidiyordu."
 
Türkiye serüveninin iyi geçmemesine rağmen, transferi konusunda pişmanlık duymadığını söyleyen Kumbela, "ben bir aile babasıyım ve sorumluluk taşıyorum. Bir yerde üç katını kazanma fırsatınız varsa, bunu kabul edersiniz. İstediğim gibi gitmedi ama pişman olmadım", diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...