Yine Andre Greipel

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun Fethiye - Finike etabını da Alman sporcu Andre Greipel kazandı.

16.04.2010 - 19:07

Turun 6. etabı olan 194 kilometrelik Finike - Fethiye etabında, ikisi Türk, 92 sporcu mücadele etti. Keskin virajların bulunduğu bu etapta, son dakikaya kadar orta sıralarda yer alan dünkü etabın galibi Greipel, son 2 kilometrede yaptığı ataklarla kazanmayı başardı. Greipel, etabı 5 saat 1 dakika 22 saniyede tamamlayarak, 4. kez birincilik kürsüsüne çıkarken, bu etapta ikinciliği, İtalyan Liquigas takımından Davide Cimolai, üçüncülüğü de aynı zaman ve tekerlek farkıyla İrlanda'nın Colnago takımından Manuel Beletti elde etti.

Alman sporcu Andre Greipel, 6 etaptan 4'ünü kazanmasına rağmen, ferdi genel klasman sıralamasında ilk sırada iki etap kazanan İtalyan sporcu Giovanni Visconti yer aldı.

Fethiye - Finike etabının 80. kilometresinde yer alan Türkiye Güzellikleri (Patara) primini 3 sporcu paylaştı. Cofidis takımından Christoph Kern, XAC takımından Vladimir Isaychev ve SKS takımından Frederik Wilmann, çizgiyi aynı anda geçerek ödüle ortak oldular. Etabın 88. kilometresindeki yokuş primini Vladimir İsaychev kazanırken, etabın sonlarına doğru konulan ikinci yokuş primini Cofidis takımından Christoph Kern kazandı. Spirint pirimini de Christoph Kern elde etti.

Ferdi genel klasman birincisi Giovanni Visconti, düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi: "Turun galibi olup olmayacağın konusunda son iki etabın son kilometresine gelinceye kadar kesin bir şey söyleyemem. Yarınki etap kısa olduğu için biraz daha kolay olacağını düşünüyorum. Bugünkü zorlu etapta takımımın gücüne ve iş birliğine biraz daha inandım. Her şeyin daha güzel olacağını düşünüyorum. Muhteşem manzaralı bir yolculuk yaptık ve bundan da da mutluluk duydum."

Dereceye giren sporcuların ödüllerini, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Vali Yardımcısı Fuat Ergün, Kaymakam Gökhan Görgülarslan, Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, ve Gençlik Spor İl Müdürü Nadir Yapsakaloğlu verdi.

Bu arada ödül töreni öncesinde, Finike belediyesinin hazırladığı etkinlikler beğeni topladı. Tören alanına yakın bir yerde ve deniz kıyısında 575 öğrencinin açtığı dev bayrak ilgi gördü. Tören öncesinde, alana gelen izleyicilere çekilişle 10 adet bisiklet dağıtıldı.

Tur, yarın koşulacak Finike - Antalya etabı ile devam edecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...