Yönetimden Güneş’e övgü

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, “Şenol Güneş'in gelmesinin ardından futbolcularda oluşan moral ve motivasyon, Trabzonspor'u her maçta iddialı kılıyor.” dedi.

18.02.2010 - 12:41

TRABZON - Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, teknik direktör Şenol Güneş'in takımda görev almasının ardından futbolcularda oluşan moral ve motivasyonun, Trabzonspor'u her maçta iddialı yaptığını söyledi.

Hacısalihoğlu, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde eledikleri İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile Turkcell Süper Lig'de hafta sonu sahalarında önemli bir karşılaşma yapacaklarını belirtti.

Bordo-mavili takımın bu maça en iyi şekilde hazırlandığını ve tek amaçlarının 3 puan almak olduğunu ifade eden Hacısalihoğlu, ''Trabzonspor, ikinci yarıda gözle görülür bir ivme kazandı. İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında da bu çıkışımızın devam etmesini diliyoruz. Daha önce yaptığımız maçları baz almamak lazım. İstanbul Büyükşehir Belediyespor, iyi bir takım. Ancak biz de çok iyi ve iddialı bir takımız. Özellikle Şenol Güneş'in gelmesinin ardından futbolcularda oluşan moral ve motivasyon, Trabzonspor'u her maçta iddialı kılıyor. Biz de bu nedenle iyi bir sonuç bekliyoruz'' dedi.

Kar yağışı ardından yapılan temizleme çalışmalarında zemini bozulan Hüseyin Avni Aker Stadı'nda bakım ve onarım çalışmalarının devam ettiğini bildiren Hacısalihoğlu, ''Saha tam olarak düzeldi diyemeyiz. Şu dönemde yapılacak fazla bir şey yok. Pansuman tekniklerle maça hazır hale getirmek istiyoruz. Umuyoruz ki çok büyük bir mahsur olmadan maç oynanacak'' diye konuştu.

Golcü oyuncu Umut Bulut ile sezon sonunda da takımda kalması için prensipte anlaştıklarını dile getiren Hacısalihoğlu, ''Zaten Umut'un kalmasını istiyorduk. Kendisi de burada kalmak istiyor. Sezon sonu sözleşme yapmak üzere anlaştık. Biz ona güveniyoruz, o da bize güveniyor. Kaleci Onur ve Tolga ile de anlaşma yaptık'' bilgisini verdi.

''TÜRK ANTRENÖR OLMASINI İSTERDİK''
(A) Milli Futbol Takımı Teknik Direktörlüğüne Hollandalı Guus Hiddink'in getirilmesini değerlendiren Hacısalihoğlu, karara saygı duyduklarını belirterek, ''Ancak bir Türk teknik direktörle anlaşılabilinirdi'' dedi.

Sezon başında Trabzonspor'da görev alan Hugo Broos'u örnek veren ve olumsuz günler yaşadıklarını anlatan Hacısalihoğlu, şöyle devam etti:

''Biz yakın tarihte yabancı bir hoca ile olumsuz günler geçirdiğimiz için milli takıma yabancı hocanın çok uygun olamayacağını düşündük. Türkiye'deki kulüplerin yapısına ve insanlarının beklentisine bizce bu uymuyor. Ancak federasyon yönetimi böyle uygun gördü. Belki Türk hocaları kendisine uygun göremedi. Biz bu karara saygı duyarız. Umuyoruz Türk futboluna çok şeyler katar. Gayet tabii her Türk gibi ben de bir Türk antrenörünün bu görevde olmasını isterdim. Daha önce Fatih Terim ve Şenol Güneş ile bunları yaşamıştık.''

CEZA KONUSU
Hacısalihoğlu, TFF tarafından Trabzonspor'a zaman zaman adil ve eşit olmayan cezaların uygulanabildiğini savunarak, ''UEFA ve TFF'nin belirli konularda prensipleri var. Bunlara uymak lazım. Asıl olan Trabzonspor'un bu cezalar ile muhatap olmaması'' dedi.

Trabzonspor'un bu anlamda kendi sahasında birçok problemi aştığını ve örnek bir davranış sergilediğini kaydeden Hacısalihoğlu, ''Özellikle yakılan meşalelerde çok cezalar yiyoruz. Bunların ortadan kalkması için çalışacağız. Bu yalnız bizim için değil bütün takımlar için aynı sorun. Özellikle deplasmanlarda kontrol sizde olmadığı halde ceza yiyebiliyorsunuz. Bu çok doğru değil. Federasyondaki kişiler de görüştüğümüz zaman bize hak veriyorlar ama bu kuralın değişmesi lazım'' diye konuştu

        

KARAMAN, YARDIMCI ANTRENÖR
Öte yandan, Trabzonspor'da sportif direktörlük görevinde bulunan Ünal Karaman'ın Şenol Güneş'in yardımcı antrenörlüğünü de yapacağı bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...