Youla-Çalımbay FIFA'lık oldu

Denizlispor'a transfer olan Youla, kariyerine zarar verdiği için Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay aleyhine FIFA'da dava açtığını söyledi.

03.02.2010 - 16:07

Youla-Çalımbay FIFA'lık oldu

Souleymane Youla, hakkında yapılan hiçbir muameleyi doğru bulmadığını belirtti. Bu konuda gerekli açıklamaları sezon sonunda yapacağını ifade eden Youla, şunları kaydetti:
"Ben sadece Rıza Çalımbay'ın söylediklerine cevap verdim. Televizyon televizyon dolaşıp, bütün antrenörleri arayıp 'Youla'yı almayın, Türk futbolunda onu barındırmayın' diye kariyerime zarar verdiği için Çalımbay aleyhine FIFA'da dava açtım. Benimle ve ailemle ilgili olmayan şeyleri televizyonda, medyada anlattı. Beni ve ailemi toplum içerisinde küçük düşürdü. Aile huzuruma zarar verdiği için Belçika mahkemelerinde dava açtım. Ayrıca İstanbul ve Eskişehir'de karşı hakaret davası açacağım. Artık bu konu ile avukatlarım ilgilenecek. Benim tek düşüncem Denizlispor'u bulunduğu durumdan kurtarıp Süper Lig'de bırakabilmektir. Hocalarımla ve arkadaşlarımla bunu başarabileceğimize inanıyoruz."

Youla, Galatasaray maçından sonra gittiği Belçika'dan dün THY'nin Brüksel-İstanbul seferini yapan tarifeli uçağıyla Atatürk Havalimanı'na geldiği sırada, pasaport işlemlerini yaptırırken Eskişehirspor teknik direktörü Rıza Çalımbay'a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında açılan davada ifade vermemesi nedeniyle, hakkında çıkarılan 'yakalama kararı' uyarınca gözaltına alınmıştı. Youla, polis ekiplerinin nezaretinde getirildiği Bakırköy Adliyesi'nde Cumhuriyet Savcılığına ifade vermişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...