Youla ve Engin Baytar arasında sorun yok

Eskişehirsporlu futbolcular Youla ve Engin Baytar basın toplantısı düzenledi. Beşiktaş maçı sırasında istenmeyen bir gerginliğin yaşandığını belirten iki oyuncu, yaşananların sahada kaldığını belirttiler.

28.04.2009 - 18:46

ESKİŞEHİR - Beşiktaş maçında kendi aralarında tartıştıkları için tepki toplayan Eskişehirsporlu futbolcular Engin Baytar ve Souleymane Youla, yaşananların sahada kaldığını, arkadaşlıklarının devam ettiğini belirttiler.

Eskişehirspor Tesisleri'nde kaptan Sezgin Coşkun, Beşiktaş maçında Engin ile Youla arasında istenmeyen bir gerginliğin yaşandığını belirterek, iki oyuncu arasında her hangi bir küslüğün bulunmadığını söyledi.

Ligin bitimine az bir süre kala stres ve heyecanında arttığını ifade eden Çoşkun, ''Aslında bu toplantı barışma gibi gözükebilir, ama öyle bir şey yok. Çünkü, arkadaşlarımız birbirine küs değil. Son haftalara girilirken takımın üzerinde stres ve heyecan var. Bu gerginlik, saha içinde istenmeyen olaylara yol açabiliyor. Takımda herkes elinden geleni yapmaya çalışıyor. Bu tartışma, maç canlı yayınlanmasaydı bu kadar göz önünde olmazdı. Şansızlığımız, maçın televizyonda canlı yayınlanması. Takımda bir sorun olmadığı, Engin ile Youla'nın küs olmadıklarını göstermek için bu toplantıyı düzenledik. Bu takım ligde kalacak. Önümüzde kazanabileceğimiz maçlar var. Camianın kenetlenmesi gereken bir zaman. Ligden düşme gibi bir korkumuz yok'' şeklinde konuştu.

Youla ise, Engin ile Beşiktaş maçında yaşadıkları tartışmayı unuttuklarını belirterek, ''Engin ile çok iyi arkadaşız. Aramızda bir problem yok. Geçen maç herkes üzüldü. O maçı unuttuk. Bu hafta zor bir maçımız daha var. Denizli maçını kazanacağız. Herkes takımı kurtarmak istiyor. Eskişehirspor, ligde kalacak'' ifadelerini kullandı.

Youla'nın Denizli maçında cezalı olduğu için forma giyemeyecek olmasından dolayı ''Sen yoksun, biz rahat oynayacağız, kesin galibiz'' diye espri yapan Engin de, Eskişehirspor camiasından özür diledi.

Engin, Beşiktaş maçında Youla ile tartışmasının olmaması gereken bir davranış olduğunu kabul ederek, ''Youla ile çok iyi arkadaşız. Sahada olan olay kötü, Youla ile anlaşamıyoruz gibi gözükse de, öyle bir şey yok. Hepimiz Eskişehirspor için mücadele ediyoruz. Belki Beşiktaş maçında bizde aşırı hırs oluştu. Youla ile aramızda pas atma yüzünden tartışma oldu. Gereksizdi ve o kadar abartılmaması gereken bir durumdu. Gençlerbirliği'nde de Youla ile beraberdik. Kimse, Engin, Youla birbirini sevmiyor, birbirlerini çekemiyorlar diye düşünmesin'' dedi.

Eskişehirspor'da canını dişine takarak oynadığını ve kendisini kiralık futbolcu olarak görmediğinin anlatan Engin Baytar, ''Her maçta Eskişehirspor'un başarısı için elimden geleni yapıyorum. Aşırı hırstan dolayı belki saha içinde yanlış tepkiler veriyorum. Bunun kişiliğimle bir alakası yok. Benim kimseye karşı bir saygısızlığım olmadı, kimseyi küçümsemedim. Aşırı derecede eleştiri alıyorum.

Ben de kendi kendimi sorguluyorum. Her maçtan sonra kendime kızıyorum, keşke konuşmasaydım, yapmasaydım diyorum. Saha içi farklı bir dünya. Beni, futbola kendini verenler daha iyi anlar diye düşünüyorum. 'Engin, Engin, Engin, hep Engin' deniliyor. Haklılar da, çoğu kişiye de hak veriyorum. Çünkü, kendim bazı şeylerimi değiştirmem lazım. Saha içinde aşırı tepki verme, konuşma gibi davranışlarımı kısıtlamam lazım. Bunun farkındayım. Son 5 haftamız kaldı. 5 haftada takıma faydalı olma çabası içindeyim.

Beşiktaş maçında ikinci yarı oyundan ben kendim çıkmak istedim. Çünkü, gerçekten çok gerildim. Takım arkadaşlarım da çok gerildi. Ben ikinci yarı gerginliğimin devam edeceğini düşündüm. O gerginlikle devam etseydim, belki olaylar daha büyüyecekti. Youla ile aramızda olan, her yerde çok görülen bir olay. Bizim durumumuzun da normal olduğunu düşünüyorum. Gerçekten üzerimizde büyük bir baskı ve stres var. Büyük ailevi sıkıntılar da olunca, bazıları bunu kaldıramıyor. Bizim için takımda kimin gol attığı önemli değil'' şeklinde konuştu.

Engin, Gençlerbirliği Kulübü Bakanı İlhan Cavcav'ın kendisini Eskişehirspor'a zorla gönderdiği ve kulüpten sorunlarla ayrıldığı iddialarını da yalanlayarak, Eskişehirspor'a kendi isteğiyle geldiğini sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...