NTV

Younes Belhanda: Marsilya Gomis'i bırakarak büyük hata yaptı

Ntvspor

Spor

Galatasaray'ın Faslı yıldızı Younes Belhanda takım arkadaşı Bafetimbi Gomis'in eski kulübü Marsilya'nın deneyimli golcüyü bırakarak büyük hata yaptığını söyledi.

Süper Lig'in ilk 7 haftasını 5 puan farkla zirvede kapatan Galatasaray'ın Fransız santrforu Bafetimbi Gomis attığı 7 golle gol krallığını Burak Yılmaz ve Vagner Love ile paylaşıyor.

Kısa sürede sarı kırmızılı taraftarların sevgilisi haline gelen Gomis'in bu başarısı ülkesi Fransa'da da konuşuluyor. RMC Sport'ta bir radyo programına konuk olan Galatasaray'ın Faslı orta sahası Younes Belhanda, takım arkadaşının geçen sezonu kiralık geçirdiği Marsilya'dan ayrılışını ve Türkiye'deki performansını yorumladı.

Marsilya yönetiminin Gomis'i bırakarak büyük hata yaptığını vurgulayan 27 yaşındaki futbolcu, "Marsilya yönetimi onu beklediği gibi 9 numara pozisyonundaki ilk alternatif olarak düşünmedi. Eğer 20 gol atan bir forvet için bu performansı yeterli bulmuyorsanız bu endişe verici bir durum. Ancak Gomis, Galatasaray'a geldiği için pişman değil ve Türkiye'de çok mutlu. Marsilya yönetimi hata yaptı" dedi ve Fransız golcünün bir fenomene dönüştüğünü hatırlatarak, "Galatasaray tercihi yüzünden çok mutlu. Özellikle ilk 7 haftada attığı 7 gol buna yardımcı oldu. Tüm taraftarlar için bir idol haline geldi ve oradaki herkesi mutlu ediyor" diye konuştu.

ETİKETLER