Yurtgüven: Hocalarımız arasında sıkıntı yok

Ankaragücü Kulübü Genel Menajeri Ender Yurtgüven, “Teknik direktör Lemerre ile yardımcı antrenör Ümit Özat arasında herhangi bir gerginlik yok.” dedi.

01.03.2010 - 14:49

ANKARA -  Ankaragücü Kulübü Genel Menajeri Ender Yurtgüven, ''Ümit hocamızın, Gençlerbirliği maçı günü aç olması ve maçın stresi nedeniyle tansiyonu düştü'' dedi.

Yurtgüven, yaptığı açıklamada, tüm kulüp personelinin yoğun bir tempoda çalıştığını, bu temponun da doğal olarak stres yarattığını belirterek, ''Ümit hocamız, maç günü hiçbir şey yememişti. Bunun üzerine bir de maçın stresi eklenince tansiyonu düştü ve kısa bir süre gözleri karardı. Doktorumuz kendisini kontrol altına aldıktan sonra, Ümit hocamızdan ricada bulunarak kulübede kalmasını istedi. Kendisinin kalbiyle ilgili herhangi bir sıkıntısı yok. Eğer olsaydı, onu kulübede tutmak yerine hastaneye gönderirdik'' diye konuştu.

Yurtgüven, teknik direktör Lemerre ile yardımcı antrenör Ümit Özat arasında herhangi bir gerginliğin bulunmadığının altını çizerek, şöyle devam etti:

''Bazı gazetelerde çıkan haberler üzerine biz de yönetim olarak teknik ekibimizle görüştük. Kendilerine herhangi bir sıkıntı olup olmadığını sorduk. Hatta Ümit hocamız, teknik direktör Lemerre'e bu haberlerin sıkıntı yaratması halinde tercüman vasıtasıyla oyuncularla iletişime geçmesini söyledi. Lemerre de bunun kendisini hiçbir şekilde rahatsız etmediğini, aksine futbolu ve futbolcuları bilen birisi olarak Ümit hocamızın bu işi yapmasını doğru bulduğunu söyledi. Hocalarımız arasında hiçbir sıkıntı yok. Bu söylentileri çıkaranlar, potansiyelimizi kıskananlardır.''

Ender Yurtgüven, Gençlerbirliği maçında sakatlanan Rothen'in durumuna da açıklık getirerek, ''Rothen'in adale zarında yırtık ve kanama var. Tamamen saha zemininden kaynaklanan bir sakatlık. Kendisinin en az 3 ila 6 hafta gibi bir zamana ihtiyacı var. Ancak biz Türkiye'nin en iyi sağlık ekibiyle çalışıyoruz. Kendilerinin bu süreyi 2 haftaya çekeceğini ümit ediyorum. Bu sakatlık, 19 Mayıs Stadı'nın zemini konusunda ne kadar haklı olduğumuzu bir kez daha ortaya çıkardı. Kulüp olarak sporcu sağlığına büyük önem veriyoruz. Ankaragücü olarak maçlarımızı Yenikent'te oynamaya devam edeceğiz. Sporcu sağlığı ve kulübün başarısı için yönetim olarak fedakarlıklar yapıyoruz. Taraftarlarımızın da bizim gibi bu konuda fedakarlık yapmalarını bekliyoruz'' diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...