Yurtta 'siyah-beyaz' bayram

Beşiktaş'ın Denizlispor'u 2-1 yendiği maç sonrası statta büyük coşku yaşandı. Başkan Yıldırım Demirören'in ağladığı görüldü. Başta İstanbul olmak üzere, Türkiye'nin birçok yerinde de siyah-beyazlı taraftarlar sokaklardaydı.

30.05.2009 - 23:08

Yurtta 'siyah-beyaz' bayram

Turkcell Süper Lig'de 2008-2009 sezonunu şampiyon tamamlayan Beşiktaşlı futbolcular, coşkularını taraftarlarıyla paylaştı.


Denizli Atatürk Stadı'nda hakem Deniz Çoban'ın son düdüğünü çalmasının ardından büyük coşku yaşandı. Siyah-beyazlı futbolcular, teknik heyette yer alan görevliler, ellerinde bayraklarla saha içinde dolaşarak taraftarları selamladılar. Futbolcuların, üzerlerinde kupa resmi olan tişört giymeleri dikkati çekti.

Beşiktaşlı futbolcular, bu coşkularını soyunma odasında da sürdürdüler. Teknik direktör Mustafa Denizli'yi havaya atan futbolcuların bu coşkusuna kulüp başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti. Futbolcular, teknik heyet ve yönetim kurulu üyeleri, hep birlikte şampiyonluk şarkıları söylediler. Bu arada Yıldırım Demirören'in sevinçten ağladığı gözlendi.

Öte yandan maçın ardından saha içinde kameramanlarla güvenlik görevlileri arasında gerginlik yaşandı.

YER SİYAH GÖK BEYAZ
Beşiktaş'ın Turkcell Süper Lig'de 2008-2009 futbol sezonunu şampiyon olarak tamamlaması, İstanbul'daki taraftarlarını coşturdu.

Siyah-beyazlı taraftarlar, Denizlispor maçının bitiş düdüğüyle birlikte İstanbul'da sokaklara çıkarak şampiyonluklarını doyasıya kutlamaya başladılar. Başta Beşiktaş ilçesi olmak üzere İstanbul'un türlü semtlerinde, giydikleri formalar ve ellerindeki siyah-beyazlı bayraklarla şampiyonluk kutlamalarına katılan taraftarlar, meşaleler yakıp, tezahüratlar yaptılar.

Bu arada araçlarıyla sokaklara çıkan taraftarlar da kornalar çalarak şampiyonluk kutlamaları yaparlarken, kimi bölgelerde trafik durma noktasına geldi.

Şampiyonluk coşkusunun İstanbul'da en yoğun yaşandığı yerler Beşiktaş ile Taksim oldu.

Öte yandan, siyah-beyazlıların şampiyonluğa ulaşması nedeniyle Beşiktaş'ın resmi ürünlerini satan Kartal Yuvası mağazaları da bu gece 24.00'e dek açık tutulurken, taraftarlar takımlarının forma, tişört ve bayraklarını almak için mağazalara akın ettiler.

BEŞİKTAŞ'TA DEV EKRAN
Siyah-beyazlı taraftarlar, takımlarının deplasmanda Denizlispor ile yaptığı karşılaşmayı Beşiktaş Belediyesi'nin meydanda kurduğu dev ekranda izlediler.

Taraftarlar, maçın başlamasına saatler kala Beşiktaş Köyiçi ve Beşiktaş Alanı'nda toplanarak, tezahüratlar yapıp karşılaşmanın başlamasını beklediler.

Ellerindeki bayraklarla meydanı dolduran binlerce taraftar, karşılaşmanın başlamasıyla birlikte büyük heyecan yaşadılar. Takımlarının ilk golü sonrası büyük bir sevinç yaşayan taraftarlar, İbrahim Toraman'ın attığı 2. golün ardından daha coşkulu bir biçimde şampiyonluk şarkıları söylediler.

Taraftarlar, 2. golün ardından ellerindeki meşaleleri yakarlarken, Beşiktaş Alanı'nı adeta stat havasına çevirdiler. Taraftarların yaktıkları meşaleler sonrası alanda adeta göz gözü görmedi. Taraftarların yoğun ilgisi nedeniyle Beşiktaş'taki trafik akışında da aksamalar oldu.

Bu arada Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal da karşılaşmayı taraftarlarla birlikte alanda izledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...