Bank Asya 1. Lig'de mücadele edecek Denizlispor'un kulüp başkanı Ali İpek, Yönetim Kurulunun olağanüstü kongre kararı aldığını belirterek, ''İyi bir talip çıkarsa, görevi devretmeyi düşünüyoruz'' dedi.

İpek, kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında, Denizlispor'un kötü bir sezon sonrasında, hiç de hoş olmayan bir tablo ile karşılaştığını ve ligden düştüğünü belirtti. İpek, rahat edecekleri bir sezonda ligden düştüklerini, bu tablonun moralleri bozduğunu, ancak takımın eski başarılı günlerine dönmemesi için ortada hiçbir sebebin bulunmadığını ifade etti.

Takımın yeni sezona daha hırslı, daha azimli olarak başlaması için yönetimin çalışmalara başladığını vurgulayan İpek, ''15-20 gün önceki yönetim toplantısında, sezonun son maçından sonra kongre yapıp yapmamayı görüşmüştük. 2-3 hafta daha bekleyip yapmanın daha akılcı olacağı kararı hakim oldu. Dün akşam tekrar arkadaşlarla bunu görüştük. 17 Haziran günü olağanüstü kongre yapma kararı aldık. İyi bir ekip talip olursa, hem önlerini açalım, hem de yeni bir heyecan gelsin istiyoruz. Talip çıkmazsa, şartlar da uygun olursa, arkadaşlarımızla tekrardan devam etme düşüncesindeyiz. İyi bir talip çıkarsa görevi devretme düşüncesindeyiz'' diye konuştu.

İpek, eski oyuncuları Beşiktaşlı Yusuf Şimşek'in Denizlispor'a antrenör futbolcu olarak gelmesinin söz konusu olduğunu belirterek, kendisi ile bu konuda görüşüldüğünü ve Yusuf'un bu teklife olumlu baktığını aktardı.

Konunun birkaç gün içinde sonuçlanabileceğini kaydeden İpek, ''Yusuf, Beşiktaş'la görüşecek. Onun görüşmesinden sonra bir karar ortaya çıkacak. Antrenör futbolcu olacak. Ona göre de bir yapılanmaya gidilecek. Üstünde de bir teknik direktör olacak'' diye konuştu.

Takımın milli oyuncusu Çağlar Birinci'yi 4 futbolcu ve bir miktar para karşılığında Galatasaray'a verdiklerini belirten İpek, futbolcuya 5 takımın talip olduğunu, bunlardan en iyi teklifi Galatasaray'ın verdiğini dile getirdi.

"CENK YA FENERBAHÇE YA DA BEŞİKTAŞ'A GİDER"
Milli kaleci Cenk'e de birçok kulüpten teklif geldiğini anlatan İpek, bu oyuncunun büyük olasılıkla Fenerbahçe ya da Beşiktaş'a gideceğini, Cenk'e karşılık futbolcu takasını düşünmediklerini söyledi.

İpek, Youla'nın yurt dışından bir talibi olduğunu, Erkan, Mustafa Er, Alpaslan'la birlikte birkaç futbolcunun gönderileceğini, Altay'da kiralık oynayan Musa Sinan, Denizli Belediyespor'a kiralık verilen İsmail Baydil, Ali Helvacı'nın da yeni teknik direktörün görüşleri doğrultusunda takıma çağrılabileceğini sözlerine ekledi.