Yüzde 1 pay için Avrupa'yı gezdirdi!

Eski kulübü Rot-Weiss Essen, Mesut Özil'e ilginç bir tavsiye yaptı. Yıldız oyuncun transferlerinden yüzde 1 pay alan Alman kulübü, Mesut'un sürekli takım değiştirmesi yönünde bir talepte bulundu.

Ntvspor 15.07.2016 - 12:35

Yüzde 1 pay için Avrupa'yı gezdirdi!

Premier Lig ekiplerinden Arsenal'de forma giyen Mesut Özil'in ilk profesyonel kulübü Rot-Weiss Essen'in Başkanı, Türk asıllı Alman oyuncu hakkında ilginç açıklamalar yaptı. Mesut Özil'in transferlerinde ödenen bonservis bedeli üzerinden yüzde 1 kar elde eden Essen kulübünün Başkanı Michael Welling, İngiliz basınına yaptığı açıklamalarda esprili bir dille Mesut'a takıldı.

"Mesut'un Paris'te mutlaka yaşaması lazım. Orada sanatı ve Fransız yaşam stilini tecrübe etmeli" diyen Welling, "Tabii ki İtalya'ya da gitmeli. Milan onun için harika bir yer. Ayrıca eminim ki Bayern Münih de Serie A'dan sonra Mesut için çok güzel bir hedef olacaktır. İstanbul'da oynamak istediğini de söylemişti. Ayrıca bildiğimiz üzere Amerika markanızı geliştirebileceğiniz bir yer ve Mesut da başlı başına bir marka. Ondan sonra da Çin'e gidip büyük paralar kazansın ve emekli olsun. Mesut bunları yaparsa kulübümüzün onur listesinde yerini alacaktır" şeklindeki sözleriyle şakayla da olsa Mesut'un transfer olmasını beklediklerini söyledi.

Arsenal, Mesut Özil'i 2013 yılında 47 milyon Euro karşılığında renklerine bağlamıştı. Mesut'un bir önceki kulübü Real Madrid de başarılı futbolcuyu 18 milyon Euro ödeyerek kadrosuna katmıştı. Mesut'un bu iki transferinden eski kulübü Rot-Weiss Essen yüzde 1 pay almıştı.

Sayfa Yükleniyor...