Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, yarınki Benfica maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

"Yüzde vermek gerekirse turun yüzde 51'lik tarafında Benfica duruyor" diyen Kocaman, bunun başlıca nedeninin tecrübe olduğunu belirtti. Kocaman, maçın ilk bölümünde Benfica'nın biraz daha saldırgan bir oyun oynamasını beklediklerini söyledi.

En büyük avantajın gol yememek olduğuna dikkat çeken Kocaman, "Maçı mutlaka gol yemeden bitirmek lazım. Tarafıtarın da özellikle bu maçın tur maçı olduğuna bizim kadar inanması ve sahada o elektriği göstermesi gerekiyor" diye konuştu.

HER SENE FİNALLERDEYMİŞİZ GİBİ HAVA VAR
Kocaman "Aldığım hava, aldığım koku sanki Benfica yarı final maçını ilk defa oynuyormuş gibi heyecanlı. Biz sankı her sene finallerde oynuyormuş gibi sıradan görüyoruz. Gençlerbirliği maçı yarınki maça etki etmiş gibi gözüküyor. En büyük güç son ana kadar çaba göstereceğimiz. Aynı desteği taraftarlardan da bekliyoruz" dedi.

DÖRT TAKIM ARASINDA KÜÇÜK FARK VAR
Plzen maçlarının kupaya ve finale giden yolda çok önemli maçlar olacağını söylediğini hatırlatan Kocaman sözlerini şöyle sürdürdü: "Dörde kaldıktan sonra artık takımlar arasında çok küçük farklar oluyor. Bu küçük farklara hakim olan takımlar biraz daha avantaj sağlayacak. Bu turda galip gelen kupaya biraz daha yakın olacak."

CANER DIŞINDA EKSİK YOK
Kocaman, sarı kart cezalısı Caner Erkin dışında takımda bir eksik olmadığını ifade etti.