Fenerbahçeli taraftarlar Benfica maçı öncesi tribünlerde görsel bir şov yaptı. Kale arkasındaki gösteride, finalin oynanacağı Amsterdam'a inen bir uçak figürü resmedildi.

Fenerbahçe taraftarı, UEFA Avrupa Ligi'nde final oynayacaklarına duydukları inancı, Benfica maçı başlarken tribündeki bir gösteri ile ortaya koydu.

Kale arkasında renkli kartonlarla hazırlanan gösteride, UEFA Avrupa Ligi finalinin oynanacağı Hollanda'nın Amsterdam kentine inen bir uçak figürü resmedildi. Aynı zamanda açılan dev pankartta (zafere yüksek uçuş) anlamına gelen ingilizce "Fly high to glory" yazısı yer aldı.

Taraftarlar sık sık, takımlarının yarı finale çıkmasından itibaren söylemeye başladıkları, "Pierre Webo, Moussa Sow'uyla, orta saha Salih Uçan'la, ceza alan taraftarla, gidiyoruz Amsterdam'a" tezahüratını yaptı.

Bu arada Fenerbahçe'nin tribünlerde yaşanacak herhangi bir olumsuzluk nedeniyle Avrupa Kupaları’ndan men edilecek olması nedeniyle, taraftarlar Şükrü Saracoğlu'nda kuralları ihlal edecek bir hareket yapmamaya da dikkat etti.