Zapata Beşiktaş'a çok yakın!

Süper Lig'de şampiyonluk yarışında son üç haftaya avantajlı konumda giren Beşiktaş, bir yandan da önümüzdeki sezon için transfer çalışmalarını sürdürüyor.

DHA 04.05.2016 - 21:36

Zapata Beşiktaş'a çok yakın!

Transfer döneminde en az iki stoper takviyesi düşünen Siyah Beyazlılar'da şu anda transferi gerçekleşme ihtimali en yakın isim Kolombiyalı Cristian Zapata.

Beşiktaş Dış Transfer Sorumlu Yöneticisi Erdal Torunoğulları'nın daha önce görüştüğü ve prensip anlaşmasına vardığı Zapata için en somut adımların önümüzdeki hafta atılacağı iddia edildi.

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA TRANSFER BİTEBİLİR

İtalyan spor medyasında çıkan haberlere göre Beşiktaş yönetimi gelecek hafta Milano'ya giderek bu transferi sonuçlandıracak ve Zapata'ya imzayı attıracak.

Zapata'nın menajerinin 3 yıl için toplamda 10 milyon Euro istediği ve bu rakamın Zapata'nın bonservisinin olmaması sebebiyle yüksek tutulduğu belirtildi. Beşiktaş yönetiminin pazarlıklarla bu rakamı istediği seviyeye indirmesi halinde ön sözleşmenin imzalanacağı da gelen haberler arasında.

3 sezondur Milan'da oynayan ve 2 ay sonra sözleşmesi sona erecek olan 1.87'lik stoper geçtiğimiz transfer döneminde de gündeme gelmiş ancak gerçekleşmemişti.

30 yaşında olan Cristian Zapata Kolombiya Milli Takımı formasını 40 kez giydi.

Sayfa Yükleniyor...