Zara'nın umudu Riquelme

Amatör Lig'de mücadele eden Zara Belediyespor, İspanya'dan Jandro Harmazabal Riquelme'yi transfer etti. Güiza'yla kıyaslanmak istemeyen Riquelme oyun stilini Iniesta ve Xavi'ye benzetiyor.

24.09.2010 - 17:43

Zara'nın umudu Riquelme

Geçen sezon Sivas 1. Amatör Kümede şampiyon olarak bu sezon Süper Amatör Kümede mücadele etmeye hak kazanan Zara Belediyespor, yeni sezonda başarılı olmak için İspanyol Jandro Harmazabal Riquelme ile Sivasspor'un eski oyuncusu Mahmut Hoşgiz'in de aralarında bulunduğu bazı oyuncuları transfer etti.

23 yaşındaki İspanyol yaklaşık 1 aydır kırmızı siyahlı ekiple birlikte çalışmalarını sürdürüyor. Teknik direktör İsmail Toptaş, takım arkadaşları ve yöneticileriyle iyi bir diyalog kuran Riquelme, Sivas'tan da memnun.

Zara Belediyespor'da başarılı olarak Fenerbahçe'ye transfer olmayı hedefleyen Riquelme, bir yandan da Türkçesini geliştiriyor.

Riquelme futbola İspanya'nın yerel liginde mücadele eden Deportivo Mostoles kulübünde başladığını, ardından da Atletico Madrid'in (B) takımında forma giydiğini belirtiyor.

Iniesta ve Xavi'yi çok beğendiğini söyleyen İspanyol sporcu oyun tarzlarının da benzeştiğini söylüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...