Zemin sorunu için kalıcı çözüm

Fenerbahçe'de çözüm bekleyen konulardan biri de Şükrü Saracoğlu Stadı'nın bozuk zemini. Ligin devre arasında yapılan yenileme çalışmalarından beklediği sonucu alamayan Fenerbahçe Yönetimi, kalıcı bir çözüm için sezon sonunu bekleyecek.

Ntvspor 08.02.2010 - 16:41

Zemin sorunu için kalıcı çözüm

Fenerbahçe-Denizlispor karşılaşması ile gündeme gelen Şükrü Saraçoğlu Stadı’nın kötü zemini ile ilgili Fenerbahçe Yönetimi harekete geçiyor.

Özellikle son 2 sezondur saha zemininde yaşanan bozulma, kış aylarında bir kez daha gündeme oturdu. Yönetimin geçtiğimiz ay başlatığı düzeltme çalısmalarından istenen sonuç alınamadı. İstanbul'daki yoğun yağışlar 400 bin euro harcanarak getirilen solaryum sisteminin istenen sonuç vermesini engellerken, sarı-lacivertliler ligin bitimi ile birlikte sorunu kalıcı bir sekilde çözmeyi hedefliyor.

Yönetim, stat zeminin altında bulunan bataklık ve yıllar içinde tamamen bozulan üst zemin için kalıcı çözüm olarak alttan ısıtma sistemini Saraçoğlu'na getirmeye hazırlanıyor. Ligin bitimi ile birlikte çalışmaların hemen başlayacağını açıklayan Başkan Aziz Yıldırım, 2010-2011 sezonunun başlangıç tarihine kadar ısıtma sisteminin kurulacağını belirtti. Yıldırım, mevcut statta yapılabilecek en kalıcı çözüm seklinin bu olduğunu belirtti.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...