Eskişehirspor Basın Sözcüsü Rıza Zeydan, Eskişehirspor'un Galatasaray'ı sahasında dün 2-1 yenmesine ilişkin, ''Bu işler görüldüğü üzere parayla değil yürekle oluyor'' dedi.
 
Zeydan, Atatürk Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, Galatasaray galibiyetinden dolayı yönetimin, teknik heyetin, oyuncuların ve taraftarın oldukça mutlu olduğunu belirterek, oyuncuların, sahada Eskişehirspor'a yakışanı yaptığını kaydetti.
 
''Bu işler görüldüğü üzere parayla değil yürekle oluyor'' diyen Zeydan, şöyle konuştu: ''Turkcell Süper Lig'in en pahalı takımlarından birini yine evimizde mağlup ettik. Eskişehirspor Galatasaray'a karşı bunu hep yapıyor. 4 maçtan 3'ünü galibiyet birini de beraberlikle sonuçlandırdık. Buradan Türkiye'ye kendini ispatlayan muhteşem taraftarımızı kutluyorum. Üç puanı onlara armağan ediyoruz. Taraftarımız, Eskişehirspor taraftarı olduğunu Türkiye'ye kanıtladı. Onlara binlerce kez teşekkür ediyoruz. Stadımızın dolu olması ve yoğun güvenlik önlemi nedeniyle saat 20.00 sularında stada gelen bir grup kombine biletli taraftar içeri giremedi. Kapıları emniyet görevlileri kapattığından dolayı sorun yaşandı. İçeri giremeyenlerin sayısı az, ancak yine de kendilerinden özür diliyoruz. Çünkü, inanılmaz bir izdiham vardı maçta.''
 
''ESKİŞEHİRSPOR'U AVRUPA KUPALARINA TAŞIYACAĞIZ''
Zeydan, dün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün kutlandığına da değinerek, ''Bu üç puanı Eskişehirspor'u seven tüm bayan taraftarlarımıza da hediye ediyoruz'' diye konuştu.
 
Zorlu bir dönemeçte olduklarını, önlerinde Kayserispor maçı bulunduğunu anlatan Zeydan, şunları söyledi:
''Bu çok önemli bir maç. Rehavete kapılmadan hedefimize doğru ilerleyeceğiz. Bu maçta Ümit Karan cezalı olarak kadroda eksik. Bazı ufak sakatlıkları bulunan futbolcular var, ancak bunlar Kayserispor maçına hazır hale gelecek düzeyde. 12 Mart'ta tam kadro Kayseri'ye hareket edeceğiz. Bu ekiple çok iyi şeylere imza atacağız. Ligin ilk 6 takımı arasına girme hedefi doğrultusunda yolumuza devam ediyoruz. Eskişehirspor'u Avrupa kupalarına taşıyacağız.''