Zico: Aziz Yıldırım'a 'Akılsız olan sizsiniz' dedim

Fenerbahçe taraftarı tarafından takımın başına gelmesi istenen iki isim Alex de Souza ve eski teknik direktör Zico, Fenerbahçe günlerine dair bir sohbet gerçekleştirdi.

ntv.com.tr 01.11.2018 - 06:08

Zico: Aziz Yıldırım'a 'Akılsız olan sizsiniz' dedim

Brezilya'nın efsanelerinden Zico kendi YouTube hesabından eski fenerbahçeli Alex ile bir sohbetini paylaştı. Videoda ikilinin Fenerbahçe yıllarına dair samimi açıklamalar yer aldı. 

İşte o sohbet:

Alex: "2004 yılında geldim. Aslında beni 2003 sonunda transfer etmek istemişlerdi. Galatasaray'ın 100. yılıydı. Şampiyon olmamaları gerekiyordu. İyi bir seviyede oynadım o sene. Son maçtan bir öncekine kadar gol krallığında lider gidiyordum. Şampiyon olduk ve her şey yoluna girmeye başladı. Daha sonra senin dönemin geldi. Gerçekten ürkütücü bir takımdık. Taraftar için tarihin en iyi takımı arasına başa koyarlar senin kurduğun takımı. Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olduk, 100. yılımızda şampiyon olduk.

Zico: "Kontratta vardı, 'Ya şampiyon olursun, ya da gidersin"

Alex: "Günümüzün ünlü hakemlerinden Cüneyt Çakır'ın yönettiği bir maçta Türkiye Kupası'ndan elenmemizi hatırladım."

Zico: "Maçları TV'de yorumlarken o hakemden hep bahsediyorum."

Alex: "Taç kullanan oyuncumuzu oyundan atmıştı. Hayatımda böyle bir şey görmedim. Maçın büyük kısmında 9 kişi oynamıştık. Daha sonra hep üstüne koyarak devam ettik."

Zico: "Kezman'la ilgili de hikayeler var. Bir gün Deivid bana geldi ve 'Sen böyle bir adamı nasıl oynatıyorsun?' dedi. Ben de ona 'Deivid, adam topu 3 kez sektiremeyebilir ama deli gibi koşuyor ve sen de topu önüne atmayı biliyorsun. Top oynayan, aynı zamanda kavga da eder. Siz de geriden bu durumu değerlendirip topu adamın önüne atın. Tutup onunla duvar pası yapmaya kalkarsan hatalı sensin' dedim.

"SAMET DEDİĞİMİ ÇEVİRMEDİ"

Zico: "Bir keresinde Galatasaray'a karşı öndeyken Deivid kırmızı kart gördü. O boşluğu doldurabileceğini düşündüğüm için Kezman'ı oyuna aldım, kontratından haberim yoktu. Maçı kazandık, herkes çok mutluydu. Sonra başkan geldi, '50 bin dolar borcun var' dedi. Kezman'ı neden oyuna aldın dedi. Kezman'ın gol atıp kazandığımız bir Beşiktaş maçından sonra başkan benzer bir mevzuyla gelince 'Akılsız olan sizsiniz, kontratı yapan sizsiniz' dedim. Dedim ama bu kısmı Samet'in çevirmeyi tercih etmediğini düşünüyorum. Uzun bir süre tartışmıştık soyunma odasında."

Alex: Sesini yükseltince tercümanlar dahil korkuyordu. 

"15 GÜN OYNANAN TEK DERBİ"

Alex: Fenerbahçe-Galatasaray derbisi gerçekten insnaılmaz. Bana göre dünyada 1 numaralı derbi. Ben bir maçın 15 gün boyunca oynandığını ilk defa gördüm. 

Zico: Galatasaray derbisi, işimi yapamadığım nadir maçlardan biriydi. Kulübeye dayanıp yanımda patlayan ses bombalarını dinlemekten başka yapabileceğim bir şey yoktu. 

Sayfa Yükleniyor...