Zidane: Atıldığım için memnunum

Fransız Futbol efsanesi Zinedine Zidane, 2006 Dünya Kupası finalinde kırmızı kartla oyun dışında kaldığı için memnun olduğunu söyledi.

Haberler 22.12.2009 - 14:23

Zidane: Atıldığım için memnunum

"France Football" dergisine konuşan Zidane, "oyunda kalıp şampiyon olsaydık; bu suçluluk duygusuyla nasıl yaşardım bilemiyorum" ifadelerini kullandı.

Thierry Henry'nin, Dünya Kupası baraj maçında, elle yaptığı asist hala akıllardan çıkmadı.

Bu golle takımını Dünya Kupası’na taşıyan Henry maçın ardından, "ben hakem değilim" sözleriyle pişman olmadığını söylemişti.

Fransız futbol efsanesi Zinedine Zidane ise Henry'nin gerçek duygularını medyaya yansıtmadığı görüşünde.

“France Football" dergisine konuşan Zidane, "Bu olay futboldan çıktı. İnsanlar kupalar kazanırken sizi göklere çıkarır; işler kötü gittiğinde ise yerin dibine sokar. Eminim Henry de elle oynadığı için kendisiyle gurur duymuyordur" diye konuştu ve sözü 2006 Dünya Kupası finaline getirdi.

Kariyerinin son maçında, İtalyan savunma oyuncusu Marco Materazzi'ye kafa atarak kırmızı kart gören Zidane, oyundan atıldığı için çok memnun olduğunu vurguladı.

Henry'nin yaşamak zorunda kaldıklarını yaşamadığı için şükrettiğini belirten Zidane, "oyunda kalıp şampiyon olsaydık; bu suçluluk duygusuyla nasıl yaşardım bilemiyorum" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...