Zidane'dan özür bekliyor

Serie A takımlarından Inter'in formasını giyen Marco Materazzi, 2006 Dünya Kupası finalinde Zinedine Zidane'ın kendisine kafa atmasını hala unutamadığını söyledi.

Ntvspor 05.01.2010 - 11:59

Zidane'dan özür bekliyor

Marco Materazzi, 2006 Dünya Kupası'nın en fazla konuşulan isimlerinden biriydi. İtalya ile Fransa arasında oynanan finalde, Zinedıne Zidane'ın kafa attığı İtalyan futbolcu, La Repubblıca Gazetesi’ne ilginç açıklamalarda bulundu.

Üzerinden yaklaşık 4 yıl geçmesine karşın Zidane'a hala kızgın olduğunu belirten Materazzi, "Bu olay bende öylesine kötü hatıralar bıraktı ki; 2010 Dünya Kupası’nı seyretmek bile istemiyorum" ifadelerini kullandı.

Zidane'dan özür beklentisinin devam ettiğini belirten Materazzi, kupalar tarihine geçen bu olay ile Thierry Henry'nin Fransa'yı el yordamıyla Dünya Kupası’na taşımasını da karşılaştırdı.

Kendisinin Zidane'ın kızkardeşine hakaret ettiği gerekçesiyle günlerce sorgulandığını, evinden dışarı adım atamaz hale geldiğini söyleyen Materazzi, Henry'e ise herhangi bir yaptırım uygulanmamasından yakındı. Yetkilileri çifte standart uygulamakla suçlayan başarılı savunma oyuncusu, "Adil oyundan sözediyorsanız, bana uygulanan yaptırımların Henry için de geçerli olması gerekirdi" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...