Zokora'ya 3 maç ceza

Galatasaray maçında gördüğü kırmızı kart nedeniyle PFDK'nın cezalandırdığı Trabzonsporlu futbolcu, ligin ilk yarısını kapamış oldu.

Haberler - Ntvspor 15.12.2011 - 22:01

Zokora'ya 3 maç ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'ndan Trabzonsporlu Zokora'ya kötü haber geldi.

Zokora, takımının ligde Galatasaray ile oynadığı karşılaşmada rakip takım oyuncusuna yönelik kural dışı hareketi nedeniyle, 3 resmi müsabakadan men cezası aldı.

Tecrübeli isim, bordo mavililerin ligde pazar günü Fenerbahçe ile oynayacağı karşılaşmada forma giyemeyecek.

TS'DEN TEPKİ
Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Hasan Yener, verilen cezanının kendilerinde tam bir hayal kırıklığı yarattığını söyledi.

Yener, faul dahi olmayan bir pozisyonda Zokora'nın kırmızı kart ile cezalandırıldığını ileri sürerek, ''Böyle bir pozisyonda Zokora'ya 3 maç ceza verilirken, aynı hareketi yapan Alex'e 1 maç ceza verildi. Rakibinin aşil tendonuna bilerek basan Elmander'in 2 maçlık cezasını, Tahkim Kurulu 1'e indirdi. Rakip kaleciye kafa atan Engin Baytar ise 2 maç ceza aldı. Disiplin kurulunun Zokora'ya vermiş olduğu 3 maçlık ceza, bizde tam bir hayal kırıklığı yarattı. Bu çifte standart değil de ne?'' diye konuştu.

"ÇİFTE STANDART"
Türk futbolunun geleceği açısından bazı şeyleri dile getirmek istemediklerini kaydeden Hasan Yener, ''Camia olarak da bazı şeyleri kamuoyunun önüne getirmek durumundayız. Futbolda en tehlikeli şey, çifte standarttır. Kurulların bundan böyle vereceği kararlarda buna çok dikkat etmesi gerekir'' dedi.

Kararların mutlaka hakem ve gözlemci raporları dikkate alınarak, ayrıca görüntülerin de izlenerek verilmesi gerektiğini savunan Yener, ''Bunları dikkate aldığınızda daha sağlıklı bir karar verirsiniz. Kararların alınmasında forma renklerinin etkili olmaması gerektiğini düşünüyorum'' şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...