Zorunlu iniş

Efes Pilsen Avrupa arenasında oynadığı 16 maçın sadece 6 tanesini kazanarak veda etti.

Ntvspor 12.03.2010 - 09:47

Sezon öncesi yapılan yatırımlar, Euroleague içindeki takımların yapılarına bakınca niye Final-four olmasın diyorduk. Bunun üstüne Efes Pilsen’in oluşum olarak bu hedefe inanarak konuşması ve gelinecek noktanın altını çizmesi beklentileri de en azından final-four olarak düşünmemize kadar getirdi. Ama burada unutulan nokta temeli ve felsefesi sağlam olmayan uygulamaların olumlu geri dönüşü gibi olumsuz olarakta geri dönebileceği idi. İki durumda da sonuç gri olmadan siyah veya beyaz olarak sonuçlanır. Bizim ise yaşadığımız gelinen noktada siyah oldu. Yani artık ayaklarımızı yere basma doğru bir açıdan yaklaşarak sezonluk değil uzun soluklu var-oluşlar peşinde koşmak olmalıdır.

Maça gelince; Efes Pilsen ve Siena yapı olarak sonuçların takımıdır. Yani hedefler konur ve sonuçta bunlar nasıl ulaşıldığından çok varılıp varılmadığına bakılır. İki takımda bu sezon hedefe ulaşamayınca, coachlar oyuna çok müdahele etmediler. Oyuncular acaba sahada oynamak mı daha iyi yoksa hiç gerek yok kenarda mı olsam daha iyi diye düşünmüşlerdir. Böyle olunca oyuncuların karakterlerine ve inisiyatif kullanma isteklerine kalmış bir maç oldu. Böylesine stresten uzak maçta 19 top kaybı yaptık. Diğer yandan %33 ile üçlük kullandık. Tabii ki bu maç için istatistiksel değerler ne kadar önemli o da tartışılır.

Efes Pilsen Avrupa arenasında oynadığı 16 maçın sadece 6 tanesini kazanarak veda etti. Hücum gücümle kazanırım dedi olmadı savunmayı sertleştirelim dedi olmadı ama ikisini bir arada dengede tutmayı başaramadı. Böylelikle potansiyelimiz olmasına rağmen zorunlu iniş yaptık.

Unutmayalım ki gerçek hedeflere ulaşmak için basit düşünmek gerekir. Fazla kafa karıştırıp düzenleri zorlaştırmamak gibi. Ama BASİT ZORDUR. Ve pek tercihte edilmez.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...