Aziz Yıldırım'dan rekor tazminat talebi

Fenerbahçe Kulübü eski Başkanı Aziz Yıldırım, haksız tutukluluk talebiyle rekor bir tazminat davası açtı.

Haberler - DHA 11.03.2022 - 14:25 | Son Güncelleme : 11.03.2022 - 14:42

Aziz Yıldırım'dan rekor tazminat talebi

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sarı lacivertli takımda uzun süre başkanlık yapan ile birlikte dönemin kulüp yöneticilerinden Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu, 3 Temmuz sürecinde haksız bir şekilde tutuklandıklarını belirtelerek maddi ve manevi tazminat davası açtı.

Kulubü eski Başkanı Aziz Yıldırım, o dönemde görev yapan Şekip Mosturoğlu ile İlhan Ekşioğlu, futbolda şike davalarında verilen beraat kararlarını onanmalarının ardından mahkemeye başvurdu.

Haksız tutukluluk tazminatı için mahkemeye İstanbul Anadolu Adliyesi 14'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvuru yapılırken Aziz Yıldırım, 707 milyon 741 bin TL maddi, 70 milyon TL manevi tazminat talep etti.

Konu ile ilgili Şekip Mosturoğlu, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“3 Temmuz sürecinde haksız bir şekilde tutuklanmamız sebebiyle uğradığımız zararlarla ilgili tazminat davaları bugün açılmıştır. Sayın Aziz Yıldırım için açmış olduğumuz tazminat davasında; haksız tutukluluk sebebiyle 707 milyon 741 bin TL maddi, 70 milyon TL manevi tazminat talep edilmiştir. Tazmini istenen meblağ, Fenerbahçe camiasının 3 Temmuz sürecinde yaşadığı acıların sembolik bir karşılığı olacaktır. Bu sebeple yargılama neticesinde alınacak tazminatların tamamı Sayın Aziz Yıldırım tarafından kamuoyuna açıklandığı şekilde Fenerbahçe Spor Kulübü Eğitim Kurumları’na bağışlanacaktır.”

"MESUT YERİNE ARDA OYUNA GİRMELİYDİ"

Sayfa Yükleniyor...