Djokovic, Miami ve Indian Wells tenis turnuvalarına da katılamayacak

Tek erkeklerde dünya iki numarası Sırbistanlı tenisçi Novak Djokovic, Miami ve Indian Wells Masters tenis turnuvalarına, ABD'deki aşı kısıtlamaları nedeniyle katılamayacağını açıkladı.

Haberler - Anadolu Ajansı 10.03.2022 - 11:09 | Son Güncelleme : 10.03.2022 - 11:10

Djokovic, Miami ve Indian Wells tenis turnuvalarına da katılamayacak

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Ünlü tenisçi Novak Djokovic Covid-19 aşısı olmayı kabul etmediği için Avustralya Açık'tan ihraç edildikten sonra yapılacak diğer 2 turnuvaya da katılamayacağını söyledi.

Avustralya'dan sınır dışı edilmesinin ardından Dubai Şampiyonası'na katılarak uzun bir aradan sonra ilk kez korta çıkan Djokovic, yeni tip Covid-19 salgını nedeniyle getirilen aşı kısıtlamaları nedeniyle en az iki turnuva daha kaçıracak.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan 34 yaşındaki tenisçi, "Seyahat etmem pek mümkün olmayacak. Covid-19 düzenlemelerinin değişmeyeceği onaylandı. Bu yüzden ABD'de oynayamayacağım. Bu harika turnuvalarda oynayanlara bol şans" şeklinde konuştu.

Djokovic, Covid-19 aşısı yaptırmaya zorlanmaktansa turnuvalara katılmamayı tercih edeceğini açıklamıştı.

Indian Wells Masters, 7-20 Mart tarihlerinde ABD'nin Kaliforniya eyaletinde düzenlenecek. Miami Open turnuvası ise 21 Mart-3 Nisan tarihlerinde yapılacak.

Kariyerinde 20 grand slam şampiyonluğu bulunan Djokovic, Covid-19 aşısı olmayı reddetmesinin ardından sınır dışı edilmesi nedeniyle geçen ay düzenlenen sezonun ilk grand slam turnuvası Avustralya Açık'a katılamamıştı.

İspanyol Rafael Nadal, bu turnuvada elde ettiği şampiyonlukla Djokovic ve Roger Federer'i geride bırakarak 21 şampiyonlukla en çok grand slam kazanan erkek tenisçi unvanını elde etmişti.

SPOR DÜNYASI BARIŞ İÇİN BİRLEŞTİ

Sayfa Yükleniyor...