Mehmet Büyükekşi TFF Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı

Gaziantep Futbol Kulübünün eski başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı.

Haberler - Anadolu Ajansı 30.05.2022 - 11:44 | Son Güncelleme : 30.05.2022 - 12:12

Mehmet Büyükekşi TFF Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Süper Lig ekiplerinden Gaziantep Kulübü'nün eski başkanı Mehmet Büyükelçi Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'da aday olduğunu duyurdu.

Mehmet Büyükekşi, yaptığı açıklamada, futbol ailesinin paydaşlarıyla gerçekleştirdiği görüşmeler sonucunda bu kararı aldığını belirtti.

Kulüpler Birliği Vakfının demokratik ve şeffaf yapısını, kulüp başkanlarının görüşlerini çok önemsediğini aktaran Büyükekşi, şunları kaydetti:

"Bu doğrultuda kulüplerimizin birçoğuyla ve futbol ailesinin değerli paydaşlarıyla görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Bu görüşmeler sonrasında kulüp başkanlarımızın da Türk futbolunun imaj kaybı başta olmak üzere birçok sorunun çözümü için adaylığıma olumlu yaklaştığını gördüm. Ben de bugün itibarıyla Türkiye Futbol Federasyonu seçimlerinde başkan adayı olduğumu açıklıyorum. Türkiye futbolunun potansiyelinin en iyi şekilde değerlendirilmesi ve ülkemizin dünyada hak ettiği konuma yükselmesi için gönül veren bir kadro ile birlikte şeffaf ve vizyoner bir kurum içi işleyiş modeli ile yola çıkıyoruz. Türkiye futbol camiası için hayırlı olmasını diliyorum."

TFF'de başkan Nihat Özdemir'in istifasının ardından 16 Haziran'da yapılmak üzere olağanüstü seçimli genel kurul kararı alınmıştı.

ABDULLAH AVCI'DAN ŞAMPİYONLUĞUN ŞİFRELERİ

Sayfa Yükleniyor...