Mike Tyson-Jake Paul boks maçı ne zaman, ertelendi mi? Yeni tarih belli oldu

Mike Tyson-Jake Paul boks maçının yapılacağı tarih, tüm sporseverlerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Dünyaca ünlü eski Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonu Mike Tyson ve ünlü Youtuber ve dövüşçü Jake Paul ringde karşı karşıya gelecek. 20 Temmuz'da yapılması planlanan maçın ise ileri bir tarihe ertelendiği açıklandı. Nefes kesecek olan maç öncesinde sporseverler maçın canlı yayın bilgilerini sorgulamaya başladı. Peki, Mike Tyson-Jake Paul boks maçı ne zaman, ertelendi mi?

Mike Tyson-Jake Paul boks maçı ne zaman, ertelendi mi? Yeni tarih belli oldu

Dünyanın en ünlü boksörleri arasında yer alan Mike Tyson, Jake Paul maçı için ringelere geri dönüyor. 20 Temmuz'da oynanması beklenen maçın Mike Tyson'ın rahatsızlığı nedeniyle ertelendiği belirtildi. Sporseverler organizasyon öncesinde "Mike Tyson-Jake Paul maçı ne zaman?" sorusu sorgulanmaya başladı. Peki, Mike Tyson-Jake Paul maçı ne zaman oynanacak?

MİKE TYSON-JAKE PAUL MAÇI NE ZAMAN OYNANACAK?

Mike Tyson ile Jake Paul arasındaki boks maçı, 15 Kasım'da yapılacak.

Bu heyecan dolu müsabaka, NFL Dallas Cowboys'ta gerçekleşecek ve Netflix'ten canlı yayınlanacak.

Mike Tyson-Jake Paul boks maçı ne zaman, ertelendi mi? Yeni tarih belli oldu - 1

MÜCADELE ERTELENDİ

Mike Tyson-Jake Paul maçının 20 Temmuz 2024 Cumartesi günü Arlington, Teksas'taki AT &T Stadyumu'nda yapılması planlanıyordu. Ancak Mike Tyson'ın antrenman yapamadığı için maçın ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu.

Tyson'ın açıklaması şu şekilde;

"Destekleri ve anlayışları için dünya çapındaki tüm hayranlarıma teşekkür etmek istiyorum. Ne yazık ki ülserimin şiddetlenmesi nedeniyle doktorum bana dinlenmem ve iyileşmem için antrenmanlarımı birkaç hafta hafifletmem tavsiyesinde bulundu. Vücudum genel olarak 1990'lardan bu yana olduğundan daha iyi durumda ve yakında tam antrenman programıma geri döneceğim. Jake Paul, bu sana biraz zaman kazandırmış olabilir ama sonunda yine de nakavt olacaksın ve boksun tamamen dışında kalacaksın. Herkese teşekkür ediyorum ve bu yılın sonlarında unutulmaz bir performans sergilemek için sabırsızlanıyorum"

Bu açıklamayla birlikte Mike Tyson ile Jake Paul maçının 15 Kasım 2024 tarihine ertelendiği belirtildi.

MÜSABAKANIN KURALLARI AÇIKLANDI

Dövüş kuralları gereği, dövüşçülerin rakiplerini nakavt etmelerine izin verilecek. Müsabaka, 2 dakikalık sekiz turdan oluşacak. Bu süre, dövüşçülere stratejilerini uygulama ve rakiplerini analiz etme şansı verecek.

Mücadelede, 14 oz ağırlığında eldiven kullanacak ve başlık kullanılmayacak.

Sayfa Yükleniyor...