Teknik direktör Arda Turan aldığı cezalarla tarihe geçti

Eyüpspor Teknik direktörü Arda Turan, akreditasyon kartı nedeniyle 5 kez Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildi. Turan bu sevklerinde 1'inde ikaz alırken, diğer 4 sevkinde toplamda 107 bin 250 TL para cezasına çarptırıldı. Turan bu cezalarla Türk spor tarihine geçti.

Teknik direktör Arda Turan aldığı cezalarla tarihe geçti

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

1'inci Lig ekiplerinden Eyüpspor'da teknik direktör , Türkiye Futbol Federasyonu'nun TFF) akreditasyon talimatlarına uymadığı gerekçesiyle 12 haftada 5 kez Profesyonel PFDK'ya sevk edildi. Akreditasyon kartını görünür bir şekilde takmayan Turan, 107 bin 250 TL para cezası aldı.

1'inci Lig'in ilk haftasında deplasmanda Ankara Keçiörengücü'ne konuk olunan karşılaşmada, akreditasyon kartını görünür bir şekilde boynuna asmayan Turan, talimatlara aykırılık nedeniyle ilk ihtarını, yazılı olarak aldı. 

İLK CEZA 6'NCI HAFTANIN ARDINDAN 

Turan, ilk cezasını ise 6'ncı haftada oynanan Ümraniyespor maçının ardından aldı. Akreditasyon kartını görünür bir şekilde boynuna takmayan genç teknik adam, ikinci kural ihlalinin ardından 19 bin 500 TL para cezası ile cezalandırıldı.

Turan, bir hafta sonra oynadıkları Sakaryaspor mücadelesinin ardından da yine aynı sebeple ceza aldı. Deplasmanda oynanan Sakaryaspor mücadelesinde akreditasyon kartını görünür şekilde takmayan  Turan, yine 19 bin 500 TL para cezasıyla karşı karşıya kaldı.

3'ÜNCÜ İHLALİN ARDINDAN CEZA ARTIYOR

Genç teknik adam, 8'inci haftada oynanan Bodrum FK mücadelesinin ardından da aynı sebeple PFDK'ya sevk edildi. Turan, bu sevkin ardından 29 bin 250 TL para cezası aldı. 

Genç teknik adam, ceza yedikçe kural ihlaline devam etti. 1'inci Lig'in 10'uncu haftasında Eyüpspor'un Bandırmaspor'u konuk ettiği karşılaşmada akreditasyon kartını görünür bir şekilde boynuna asmayan Turan, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi. PFDK, bu sevkin ardından Turan'a 39 bin TL para cezası verdi.

TARİHE GEÇTİ

12 haftada 5'inci kez kural ihlali yapan Turan, sadece akreditasyon talimatlarına aykırı davranmaktan 107 bin 250 TL ceza yiyen ilk teknik adam olarak Türk spor tarihine geçti.

Sayfa Yükleniyor...