Türkiye-Çekya maçı ne zaman, saat kaçta ve hangi kanalda?

Avrupa Futbol Şampiyonası’nda heyecan üçüncü maçlarla devam ediyor. Türkiye, Gürcistan ve Portekiz maçlarının ardından Çekya ile karşı karşıya gelecek. Öte yandan A Milli Futbol Takımı'nın tur şansı son maça kaldı. Futbolseverler de maça dair bilgileri sorguluyor. Peki, Türkiye Çekya maçı ne zaman, saat kaçta ve hangi kanalda?

Türkiye-Çekya maçı ne zaman, saat kaçta ve hangi kanalda?

A Milli Futbol Takımı, 2024 () F Grubu son maçında Çekya ile karşı karşıya gelecek. 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) F Grubu ikinci maçında Portekiz'e 3-0 mağlup olarak 3 puanda kalan A Milli Takım'a gruptan 2. çıkmak için Çekya ile oynayacağı son maçta 1 puan yeterli olacak. İşte, Türkiye Çekya maçı hakkında bilgiler...

TÜRKİYE ÇEKYA MAÇI NE ZAMAN?

Türkiye, gruptaki son maçını 26 Haziran Çarşamba günü Hamburg'da Çekya ile oynayacak.

Saat 22.00’da başlayacak A Milli Takım’ın mücadelesi, TRT 1 ekranlarından canlı olarak yayınlanacak.

MİLLİ TAKIM NASIL TUR ATLAR?

F Grubu'nda 6 puana yükselen Portekiz ikili averajla Türkiye'ye üstünlük sağladığı için son karşılaşmalar öncesinde grubu lider bitirmeyi garantiledi.

Grupta, Türkiye 3, Çekya ve Gürcistan ise 1'er puana sahip. Grupta son maçlarda Türkiye-Çekya ve Portekiz-Gürcistan karşılaşmaları oynanacak.

A Milli Takım, Çekya'dan 1 puan alması halinde, ikili averajda Gürcistan'a üstünlük sağladığı için diğer maçın sonucuna bakmaksızın grubu 2. sırada tamamlayacak ve Hollanda, Fransa ve Avusturya'nın ilk sırada yer alma şansının sürdüğü D Grubu'nu lider bitiren takımla eşleşecek.

Milli takım grubu 2. sırada tamamlarsa son 16 turu karşılaşmasını D Grubunun lider bitirecek ekiple 2 Temmuz'da Leipzig'de oynayacak.

Ay-yıldızlı ekibin Çekya'ya mağlup olması halinde ise Portekiz-Gürcistan maçının sonucu ve diğer gruplarda oluşacak duruma göre en iyi 3. olma ihtimali bulunuyor.

Sayfa Yükleniyor...