UEFA'dan kulüplere gelirlerinin en fazla yüzde 70'ini harcama limiti

Yapılan düzenlemeye göre, maaşlar, transferler ve menajer ücretleri için yapılan harcamalar kulüp gelirinin %70'ini aşamayacak

Haberler - Anadolu Ajansı 07.04.2022 - 16:47

UEFA'dan kulüplere gelirlerinin en fazla yüzde 70'ini harcama limiti

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

UEFA tarafından kulüpler düzeyinde finansal fair-play kuralları yeniden düzenlendi. Açıklama UEFA'nın resmi internet sitesinden yapıldı.

UEFA; kulüp gelirinin en fazla yüzde 70'inin maaşlar, futbolcu transferleri ve menajer ücretleri için yapılan harcamalarda kullanılabileceğini açıkladı.

UEFA'dan yapılan açıklamaya göre, UEFA İcra Komitesi bugün İsviçre'nin Nyon kentindeki toplantısında yeni UEFA Kulüp Lisanslama ve Finansal Sürdürülebilirlik Düzenlemelerini onayladı.

Açıklamada, "Yapılan düzenlemeyle maaşlar, transferler ve menajer ücretleri için yapılan harcamalar kulüp gelirinin %70'i ile sınırlandırıyor." bilgisi verildi.

Düzenlemelerin, 2010 yılında uygulamaya konmalarından bu yana, UEFA'nın finans düzenlemelerinde yapılan ilk büyük reform olduğu duyuruldu.

Açıklamada, "Yeni düzenlemelerdeki en büyük yenilik, oyuncu ücretleri ve transfer maliyetleri ile ilgili olarak daha iyi maliyet kontrolü getirmek için bir kadro maliyeti kuralının getirilmesi olacak" ifadeleri yer aldı.

Yeni düzenlemeler Haziran 2022'de yürürlüğe gireceği, kulüplerin uyum sağlamaları için de düzenlemenin üç yıl içinde kademeli olarak uygulanacağı duyuruldu.

HAKEMİ NAKAVT ETTİ

Sayfa Yükleniyor...