NTV

10TL'ye akıllı telefon

ntv.com.tr

Teknoloji

1 milyar 310 milyon nüfuslu Hindistan, geçtiğimiz günlerde dünyanın en ucuz akıllı telefonuyla tanıştı. Hintler yakında 3.74 dolara (10 TL'ye) telefon sahibi olabilecek.

İlişkili Haberler

Apple veya Samsung'un son model cihazlarına hak ettiğinden fazla ücret ödendiğini düşünenlerdenseniz sizi sevindirecek haber Hindistan'dan geldi. 

Sektöre geçtiğimiz yıl adım atan 'Ringing Bells Pvt. Ltd.' isimli Hindistan merkezli şirket dünyanın en ucuz akıllı telefonu Freedom251'i tanıttı. 

3.74 dolara yani yaklaşık 10 TL'ye satılacak olan cihaz, piyasadaki dev rakiplerinin akıllı cihazlarının yaptığı çoğu işlemi gerçekleştiriyor. 

Android Lollipop işletim sistemi ile çalışan, 4 inçlik bir ekranı bulunan 'Freedom 251' isimli cihaz, Facebook, WhatsApp ve YouTube gibi cihazlar halihazırda yüklenmiş bir şekilde satılıyor. 

3 MP ön kamera ve 3.2 MP'lik arka kameraya sahip olan Freedom 251, 8GB'lık bir depolama alanı sunuyor. Ekstra hafıza girişine izin veren telefon harici eklemelerle 32 GB'lık hafızaya sahip olabiliyor. 

Bugün itibariyle Hindistan'da sipariş almaya başlayacak olan şirketin söz konusu modeli Türkiye'ye ne zaman getireceği ve fiyatının ne olacağı konusunda henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. 

Ufak bir uyarı, bu cihazı 10 TL'ye yurtdışından almanız durumunda kayıt ücreti eklendikten sonra toplam maliyetin 200 TL'yi bulması mümkün. 

ETİKETLER