"Yatırımların önü açılırsa Türkiye 4G'yi kullanır"

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, yatırımların önünün açılması halinde Türkiye'nin 4G teknolojisini kullanabileceğini söyledi.

Haberler 29.01.2015 - 11:20

"Yatırımların önü açılırsa Türkiye 4G'yi kullanır"

4G teknolojisini dünyada pek çok ülkede uygulayan bir operatör olduklarının altını çizen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, gerekli adımların atılması halinde 4G ve ve diğer teknolojik alanlarda yatırım yapmaya hazır olduklarını açıkladı.

Vodafone’un Türkiye piyasasına 2006 yılında girdiğini hatırlatan Engin Aksoy, “2006 yılından bugüne de 12 milyar liranın üzerinde yatırım yaptık. Bu kapsamda da 2013 yılında dijital dönüşüm hareketi açıkladık. 2013 Kasım'da açıkladığımız bu hareketle Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik eden marka olmayı hedefliyoruz. Türkiye’deki dijital bağlantılı yaşamı hem Türkiye’deki bireylere hem de şirketlere ulaştırmak istiyoruz. Bu kapsamda da hem Türkiye hem de Bursa üzerinde ciddi yatırımlarımız var.” İfadelerini kullandı.

Bağlantı hızını akıllı telefonlarda 100 Mbps'ye, wi-fi’da ise 1 Gbps’ye çıkaran 4G, ABD, Çin, Fransa ve Almya’nın aralarında olduğu onlarca ülkede kullanılıyor.

Türkiye genelindeki yatırımlarını üç ana başlık altında gerçekleştirdiklerini dile getiren Aksoy, mükemmel müşteri deneyimi için yaptıkları yatırımlar kapsamında Türkiye’deki bin 200 mağaza ve çağrı merkezini kapsadığını söyledi. Bu kapsamda mağazalara önümüzdeki iki yılda 200 milyon liranın üzerinde yatırım yapacaklarını aktaran Aksoy, bin 200 mağazanın 500’ünü geçen yıl yenilediklerini ifade etti. 

Dijital bağlantılı bir Türkiye içinde teknoloji yatırımlarının olduğunu anlatan Aksoy, “Teknoloji yatırımları kapsamında da hem fiber hem de baz istasyonu yatırımlarımızı var. Fiber yatırımlarımız kapsamında geçen yıl Türkiye elektrik idaresinin açtığı ihaleyi kazandık ve burada bir fiber yatırımımız var." dedi. Üçüncü alanda ise Türkiye’nin sosyal gelişimine yatırım yaptıklarını ifade eden Aksoy, “Burada da Düşler Akademisi adındaki organizasyonu ile engelli vatandaşlarımıza yardımcı oluyoruz. Ayrıca AÇEV’le yaptığımız çalışma ile ilköğretim çağına gelmiş çocuklara ilk eğitim veriyoruz.” diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...