Akıllı telefon kullanıcılarının en büyük dertlerinden biri olan şarj sorunu kısa bir süre içinde tarih olabilir.

Tasarladığı giyilebilir ürün (akıllı telefonları şarj edebilen ceket) ile girişimcilerin projelerini destekleyen Kickstarter üzerinden 10 milyon dolara yakın para toplayan şirket, bu ürün için dünya genelinde binlerce sipariş aldı. 

ABD Seattle merkezli Baubax isimli şirket 20 bin dolar yatırım almak için geçen sene start verdiği kampanya kapsamında beklediğinin çok üzerinde bir sipariş ile karşı karşıya kalan şirket söz konusu ürünü şimdilik Kickstarter üzerinden satıyor. 

Peki pek çok kullanıcının şarj sorunu ile karşılaşmasının önüne geçecek olan giyilebilir ürün nasıl kullanılıyor ve ne gibi özellikler sunuyor? 

Söz konusu ceket ile iPhone'unuzu şarj edebiliyorsunuz. Zira ceketin içindeki güç kaynağı, cihazı iç cepteki bölmeye yerleştirdiğiniz zaman devreye giriyor ve siz günlük işleriniz ile ilgilenirken cebinizdeki telefonunuzu şarj ediyor. 

Wireless şarj özelliği sunan ceket, tek seferde akıllı telefonun yüzde yüz şarj edecek bir batarya ev sahipliği yapıyor. Aynı batarya akıllı saatleri ise iki defa şarj edebiliyor. 

Şu ana kadar 45 bin adet akıllı ceket satan şirket, yüzde 10'luk bir iade oranı ile karşılaştıklarını bu iadelerin sebebinin ise çoğunlukla yanlış beden ve renk seçiminden kaynaklandığını belirtiyor.