Apple ilk Android uygulamasını yayınladı

Android platformunda yer alan ilk uygulamasını yayınlayan Apple, Android kullanıcılarının iPhone'a geçişini kolaylaştırdı. ABD merkezli şirketin bu adımının ardından 2013'te yaptığı gibi bir değişim programı başlatması bekleniyor.

ntv.com.tr 17.09.2015 - 09:15

Apple ilk Android uygulamasını yayınladı

Android platformunda çalışan ilk uygulamasını geliştiren Apple, tahminlerin aksine bu platforma kendi uygulamalarını getirmek yerine 'Move to iOS' isimli bir uygulamayı kullanıma sundu.

Google Play Store üzerinden kullanıma sunulan uygulama sayesinde Android kullanıcılarının iOS platformuna geçmeleri oldukça kolay hale getirildi.

Söz konusu uygulama Android kullanıcılarının bilgilerini buluta aktarıyor ve kullanıcıya bir PIN kodu veriyor. Android'i terk edip iPhone'a geçen kullanıcılar bu PIN kodu sayesinde eski cihazlarındaki bilgileri iPhone'a aktarabilecek.

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddialara göre, kısa süre sonra değişim programını devreye sokacak olan Apple, Blackberry ve Android işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonlarını Apple Store'lara getiren kullanıcılara indirimli iPhone satacak.

Apple 2013'te de bir programı devreye sokmuş, kampanya sadece eski model iPhone'ları kapsamıştı.

Sayfa Yükleniyor...