Apple, yeni bir sektörlere yaptığı yatırım ile gündemde. Geçtiğimiz haftalarda kullanıcıların ücret karşılığında 200'den fazla yayına ulaşmalarını sağlayan  Texture'ı bünyesine katan Apple, dergi ve haber abonelik servisi üzerinde çalışıyor.  

ABD merkezli Bloomberg'in Apple'a yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, teknoloji devi, dergi ve haber içeriklerini barındıracak ücretli bir servis üzerinde çalışıyor.  

İlişkili Haberler

"20 TEXTURE ÇALIŞANI İLE YOLLAR AYRILACAK" 

Aynı habere göre, şirket ilk etapta 20  Texture  çalışanı ile yollarını ayıracak.  Apple'ın  yeni servisinin kullanıcılara 'Haberler' uygulaması üzerinde yapılacak bir iyileştirme eşliğinde sunulması bekleniyor.  

TÜRKİYE'DE HİZMET VERMİYOR  

Apple, henüz ülkemizde kullanıma sunmadığı 'Haberler' uygulaması üzerinden kullanıcılarının platformda yer alan yayınlara tek tek abone olma imkanını sunuyor.   

GOOGLE İLE YENİ CEPHE  

Apple'ın bu adımı teknoloji dünyasındaki en büyük rakiplerinden biri olan Google'a yeni bir cephe açması anlamına da geliyor. Zira Google benzer bir uygulama ile bir süredir milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyordu.    

2015 yılında kullanıma giren Apple Haber platformu üzerinden üçüncü taraf mecraların haberlerini kullanıcılar ile buluşturan Apple'ın bu hamlesi şirketin medya alanında elini hayli güçlendirecek.    

APPLE'DAKİ BÜYÜK AÇIĞI TÜRK YAZILIMCI BULDU - İZLE