Apple, iPad Pro'yu tanıttı

Apple'ın “Hey Siri, bize bir ipucu ver” sloganıyla gerçekleştirdiği lansmanı kapsamında 'iPad Pro' isimli yeni iPad modelini duyurdu.

Haberler - ntv.com.tr 09.09.2015 - 20:52

Apple, iPad Pro'yu tanıttı

Apple CEO'su Tim Cook, piyasadaki modellere oranla daha büyük bir ekrana sahip olan 'iPad Pro' isimli yeni iPad modelini duyurdu. A9X işlemci ile çalışacak iPad Pro'nun 12.9 inçlik ekrana sahip olduğu açıklandı.

iPAD PRO 10 SAAT KULLANIMA İZİN VERİYOR

Bir önceki modellere oranla 2 kat daha hızlı grafik performansına sahip olacağı belirtilen iPad Pro'nun maksimum 10 saat kullanıma izin verecek bir pile, 4 adet hoparlöre sahip olacak. Apple'ın bugüne kadar tanıttığı en büyük iPad modeli olan ürünün kalınlığı ise 6.9 mm. 

APPLE'DAN AKILLI KALEM SÜRPRİZİ  

iPad Pro'da fiziksel klavye bulunacak. Bir sürprize imza atan Apple, stylus kalemini tanıttı. Kalemin adı Apple Pencil olarak duyuruldu.  

Söz konusu akıllı klavye iPad'e güç ve data aktarımı yapan akıllı bağlantı noktasından cihazla birleşiyor ve  bluetooth bağlantısını sayesinde iPad ile bağlantı kurabiliyor.

Apple'ın stylus kaleminin adı Apple Pencil olarak duyuruldu.
Apple'ın stylus kaleminin adı Apple Pencil olarak duyuruldu.

ABD merkezli teknoloji devi, sektördeki en büyük rakiplerinden biri olan Microsoft ile bazı konularda işbirliğine gitme kararı aldı. Anlaşma kapsamında iPhone ve iPad gibi Apple cihazlarında bulunan Microsoft uygulamalarına verilecek olan destek artırılacak. 

iPAD PRO'NUN FİYATI NE KADAR? 

Kasım ayında raflardaki yerini alacak olan iPad Pro 799 dolardan başlayan fiyatlar ile satışa sunulacak. Apple Pencil'ın fiyatı 99 dolar olarak açıklanırken, Smart Keyboard'un 169 dolar etiket fiyatına sahip olacağı duyuruldu  

Lansmanda diğer iPad modellerinin de ABD fiyatları belli oldu.
Lansmanda diğer iPad modellerinin de ABD fiyatları belli oldu.

Sayfa Yükleniyor...