"Apple Beats ile Spotify'a rakip oluyor"

Geçen sene Beats'i bünyesine katan Apple'ın bu platform üzerinde yaratacağı uygulama ile Spotfy'a rakip olmaya hazırlandığı iddia ediliyor.

Haberler 05.02.2015 - 12:06

"Apple Beats ile Spotify'a rakip oluyor"

60 milyondan fazla kullanıcısına online müzik hizmeti sunan İsveç merkezli Spotfy’ın kısa sürede yakaladığı başarı, teknoloji sektörünün devlerinin ilgisini çekmişe benziyor.

Geçen sene Beats’i satın alan Apple, bu platformda Spotify benzeri bir uygulamayı devreye sokabilir. Bu iddianın sahini 9to5mac isimli teknolojis sitesi, Apple’a yakın kaynaklara dayandırdığı haberinde şirketin online müzik hizmeti sunan Spotfy benzeri bir uygulama üzerinde çalıştığını bilgisine yer verdi.

Söz konusu haberde ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın bu uygulamasının iOS, Apple TV ve iTunes ile uyumlu olacağı bilgisine de yer verildi.

Bu sektöre giriş yapmaya hazırlanan Apple’ın rakipleri ise oldukça dişli. Sektörün en büyüğü Spotify’ın haricinde Google’ın uygulaması Google Play Music’in de hatırı sayılır bir pazar payı bulunuyor.

Apple, Beats’i 3 milyar dolar karşılığında bünyesine katmıştı.

Spotify’ın premium ücreti aylık 9.99 dolar, Google Play Music’te ise bu ücret 7.99 dolar. Apple’ın benzer uygulamasının ücretinin Google ile aynı olacacı tahmin ediliyor. Bu tarz projelerde son ana kadar bilgi vermekten kaçınan Apple, bu iddialar hakkında da henüz resmi bir açıklamada bulunmadı.

Spotify’ın premium üyelik için  şirkete her ay ödeme yapan 15 milyon kullanıcısı bulunuyor. Yaklaşık 50 milyon kullanıcı ise, uygulamının ücretsiz versiyonunu kullanıyor.

Sayfa Yükleniyor...