"Apple Store'un en büyük rakibi olacak"

Amazon’a yakın kaynaklara dayandırılan iddiaya göre, Apple Store’a rakip olmaya hazırlanan Amazon, elektronik mağaza devi RadioShack’i satın almak için görüşmeler yapıyor.

Haberler - ntv.com.tr 03.02.2015 - 12:01

"Apple Store'un en büyük rakibi olacak"

Merkezi Teksas eyaletinin Fort Worth kentinde bulunan RadioShack, bir süredir ekonomik zorluklarla boğuşuyor. İflas bayrağı çeken şirket, aralarında Amazon’un  da olduğu sektörün devlerinin radarına girmiş durumda.

Şirketin satışı ile ilgili bir dizi dedikodunun ortaya atıldığı bugünlerde kulisler yeni bir iddia üzerinde duruyor. Söz konusu iddiaya göre, online alışveriş devi Amazon, elektronik mağaza zinciri  RadioShack’i satın almak için girişimlerini hızlandırdı.

2001 yılında kurulan Apple Store, ABD’de 265 noktada, ülke dışında ise 185 mağaza ile hizmet veriyor.

Amazon’un teklifine olumlu yanıt vermesi beklenen firmanın satışının ardından Amazon’un sektördeki yerini sağlamlaştırması ve Apple Store’a rakip olması bekleniyor.

Amazon’un hali hazırda firmanın hisselerinin yarısını satın alacağını belirten Sprint mobil ile beraber hareket ettiği de sıklıkla dile getirilen iddialar arasında.

Bugün New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE)  tarafından yapılan açıklamada, Sprint mobil iletişim şirketine hisselerinin yarısını satacağı belirtilen RadioShack'ın, kalan hisselerinin satışının durdurulduğu belirtilmişti.

1921 yılında kurulan ve ABD’de 7 binin üzerinde noktada mağazası bulunan şirket için Amazon’un taptığı teklif henüz netleşmiş değil.

Sayfa Yükleniyor...