Apple Watch kullanıcılarına yeni yıl için özel aktivite görevi

Teknoloji devi Apple, dün gece 00.00 itibariyle dünyadaki tüm Apple Watch'lara adapte ettiği yeni özelliği ile kullanıcılarını aktif bir yaşam için göreve çağırdı.

Haberler - ntv.com.tr 28.12.2016 - 15:09

Apple Watch kullanıcılarına yeni yıl için özel aktivite görevi

Apple, dün gece 00.00 itibariyle dünyadaki tüm Apple Watch kullanıcılarının bileklerine Aktivite uygulamasından bir defaya mahsus bir Aktivite Görevi mesajı göndererek kullanıcıları yeni yılda daha aktif bir yaşam için göreve çağırdı.  

Gönderilen bu Aktivite Görevinin amacı kullanıcılara sağlıklı bir alışkanlık kazandırmak.  

Tüm dünyadaki Apple Watch kullanıcılarının "yeni yılda daha aktif ve sağlıklı bir hayat" hedefine ulaşmalarına destek olmak için Ocak ayı boyunca pazartesi gününden pazar gününe, haftanın her günü üç Aktivite halkasını kapatan kullanıcılara özel başarı rozetleri hazırlayan Apple amacını "kullanıcılara sağlıklı bir alışkanlık kazandırmak" olarak açıklıyor.  

Her hafta hedefini tamamlayan kullanıcılar Ocak ayı boyunca bu rozetlerden 4 adet kazanabilecek. 

3 Aktivite halkasının kapanması, her 12 farklı saatte en az 1 dakika ayağa kalkıp hareket etmek, gün boyunca 30 dakikalık egzersiz hedefini tamamlamak ve aktif kalori yakarak günlük kişisel hareket hedefini tamamlamak anlamına geliyor.  

Duruş, Hareket ve Egzersiz halkalarınız, gün boyunca ne kadar aktif olduğunuzu göstererek ve sizi daha fazla hareket etmeye teşvik ediyor. 

Bu rozetler iPhone’da bulunan Aktivite uygulaması üzerinden de görülebilecek ve size Mesajlar uygulamasında paylaşılabileceğiniz bir çok yeni çıkartma kazandıracak. 
 
Kullanıcılar yeni yıl Başarı rozetlerini kazanmaya 2 Ocak pazartesi günü itibariyle başlayacak. 

Sayfa Yükleniyor...