Apple’dan eğitim güncellemesi: iOS 9.3 ile yayınlanan eğitim özellikleri neler?

En iyi öğrenim, her öğrenci için kişiselleştiğinde gerçekleşir. Apple yaklaşık 40 yıldır buna yönelik teknoloji ve hizmetler tasarlıyor. Böylece öğretmenler her öğrencinin ilgisini çekebiliyor. Sınıfta kullanılan Apple ürünleriyle beraber öğrenim, öğrencilerin yaşadığı dünyayla daha ilgili oluyor, yaratıcılığa ilham veriyor, işbirliğini teşvik ediyor, öğrencileri problemleri kendi benzersiz yetenekleriyle çözmeye yönlendiriyor.

ntv.com.tr 19.01.2016 - 12:39

Apple’dan eğitim güncellemesi: iOS 9.3 ile yayınlanan eğitim özellikleri neler?

iPad, dünyanın dört bir yanında sınıflarda kullanılan milyonlarca iPad’le, 170 binin üzerinde eğitim uygulaması bulunan App Store ile, iBooks Store’daki interaktif ders kitaplarıyla ve iTunes U’daki öğrenim deneyimini kişiselleştiren dijital içeriklere erişim sağlamasıyla, eğitimde dijitalleşme adına önemli adımlar atıyor.  

iOS 9.3 sürümüyle öğrencilerin iPad’i kullanarak öğrenmesi, katılımı ve etkileşime girmesi için daha da fazla fırsat, öğretmenlerin öğrencilerinin öğrenime odaklanmaya devam etmesini sağlayan yeni yollar ve idarecilerin ve IT personelinin öğrenimi desteklemesi için daha güçlü yetenekler sağlayan yeni eğitim özellikleri kullanıma sunuldu.  

İşte iOS 9.3 ile gelen eğitim özellikleri:  

Paylaşılan iPad: Tüm öğrencilerin cihazlarını paylaşırken bile kişiselleştirilmiş bir iPad deneyimi yaşayabilmesini sağlayan, iPad’i kullanmanın yeni bir yolu. 

Classroom uygulaması: iPad’deki kişisel bir öğretim yardımcısı olan yeni Classroom uygulaması eğitimcilerin sınıfta iPad’lerinde yaptıklarını görmesine ve yönetmesine, öğrencilerin çalışmalarını doğrudan Apple TV’de sunmasına ve bir kısa sınav sırasında her öğrencinin aygıtında aynı uygulamayı başlatmasına yardımcı olur. 

Apple School Manager: Her büyüklükteki iPad dağıtımında idarecilere, uygulamaların satın alınması ve aygıtların dağıtılmasında Apple ID’lerin yönetilmesi ve kayıt işlemlerine kadar, iPad’lerin sınıfa dağıtımında uçtan uca eksiksiz bir çözüm sunan tek merkezi yerdir.   

Yönetilen Apple ID'lerOkulun toplu olarak oluşturduğu ve atadığı Yönetilen Apple Kullanıcı Kimlikleri, okullara Apple Kullanıcı Kimliklerini öğrenciler adına oluşturma ve denetleme yeteneği vererek  öğretmenleri ve idarecileri yetkili kılar. 

Sayfa Yükleniyor...