Corona virüs etkisi: Facebook'un 'yasak listesi' genişliyor

ABD merkezli sosyal medya platformu Facebook, corona virüs salgını hakkında ortaya atılan yanıltıcı bilgileri engellemek için başlattığı yasağın kapsamını genişletiyor. Sosyal medya platformu corona virüs aşısının otizme neden olduğunu iddia eden paylaşımların Facebook tarafından kaldırılacağını duyurdu.

09.02.2021 - 12:19

Corona virüs etkisi: Facebook'un 'yasak listesi' genişliyor

Küresel bir salgına dönüşen corona virüsü (COVID-19) sosyal medyada pek çok sahte haber ve yanlış bilginin yayılmasına da neden oluyor.

Bu konu hakkında daha önce adım atan Facebook, yanıltıcı bilgileri engellemek için başlattığı yasağın kapsamını genişletiyor.

The Verge’de yer alan habere göre, sosyal medya platformu corona virüs aşısının otizme neden olduğunu iddia eden paylaşımların Facebook tarafından kaldırılacağını duyurdu.

Şirketten konu ile ilgili yapılan açıklamada yeni kararın en kısa sürede Facebook grupları ile paylaşılacağı ve sonrasında kullanıma sunulacağı bilgisinin altı çizildi.

Facebook geçtiğimiz dönemde corona virüs aşıları ile ilgili yapılan yanıtıcı paylaşımları platformdan kaldırmaya başlamıştı.

Sosyal medya platformu daha önce tıbbi yüz maskeleri için yapılan reklamları yasaklama kararı almış ve platformda bu reklamlara yer vermemeye başlamıştı.

Facebook, bünyesinde bulunan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın kullanıcılarının corona virüs hakkında Dünya Sağlık Örgütü, UNICEF ve UNDP’den elde edilen bilgilere ulaşmalarına imkan sağlayan sayfasını da geçtiğimiz aylarda yayına almıştı.

Sayfa Yükleniyor...