Elon Musk, Putin’i Clubhouse’a davet etti (Kremlin’den ilk yanıt geldi)

Elon Musk Twitter üzerinden Rusya devlet başkanı Vlademir Putin’i Clubhouse’da sohbete davet etti. Kremlin’den yapılan açıklamada, Putin’in sosyal medya hesaplarını kendisinin idare etmediği ve daha çok detaya ihtiyaç duyduklarını belirtildi.

16.02.2021 - 10:05

Elon Musk, Putin’i Clubhouse’a davet etti (Kremlin’den ilk yanıt geldi)

Online alışveriş platformu Amazon’un patronu Jeff Bezos’un ardından gezegenimizin en zengin ikinci insanı konumunda bulunan Elon Musk Rusya devlet başkanı Vlademir Putin’i Clubhouse’da sohbete davet etti.

Kremlin’den yapılan açıklamada, Putin’in sosyal medyayı doğrudan kullanmadığı bilgisinin altı çizildi. Aynı açıklamada Putin'in sosyal medya hesaplarını kendisinin idare etmediği ve daha çok detaya ihtiyaç duyduklarını belirtildi.

Daha önce Clubhouse’da sohbete katılan Elon Musk sesli sohbet programı olan sosyal ağın popülerliğinin hızlanmasını sağlamıştı.

Uygulamaların istatistiklerini takip eden App Anie şirketine göre, Clubhouse 5 milyon kez indirildi ve son değerlemeye göre 1 milyar dolara ulaştı.

Twitter şu aşamada kendi sesli sohbet odaları olan Spaces’ı test etmeye devasm ediyor ve Facebook da kendi sesli sohbet odaları özelliği üzerinde çalışıor.

Clubhouse Çin’de elde ettiği popülerliğin ardından bu ülkede diğer sosyal ağlar gibi yasaklanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...