Epic Games ve McFarlane, Fortnite oyuncakları için güçlerini birleştirdi

Fortnite’ın yaratıcısı Epic Games ve dünyaca oyuncak üreticisi McFarlane Toys, Fortnite’a özel oyuncakların üretilmesi konusunda anlaştı.

DHA 05.08.2018 - 12:45

Epic Games ve McFarlane, Fortnite oyuncakları için güçlerini birleştirdi

Fortnite’ın yaratıcısı Epic Games ve dünyaca oyuncak üreticisi McFarlane Toys, Fortnite’a özel oyuncakların üretilmesi konusunda anlaştı. Epic Games tarafından geliştirilen ve tüm dünyada 125 milyondan fazla oyuncusu bulunan Fortnite’ın büyük popülaritesi oyuncuları olduğu kadar büyük markaları da oyuna çekiyor.

Geçtiğimiz hafta oyunla ilgili çeşitli eşyaların üretilmesi konusunda Funko ile anlaştığını duyuran Epic Games, Fortnite figürlerinin üretim ve satışı için ünlü oyuncak markası McFarlane Toys ile çalışacağını açıkladı.

2018’in Sonbahar aylarında piyasada olması planlanan yeni Fortnite ürünleri McFarlane’in oldukça popüler olan 7 inçlik figürlerinden ve üst seviye aksesuarlarından oluşacak.

McFarlane Toys CEO’su Todd McFarlane bu işbirliğini şu sözlerle değerlendirdi, “Fortnite küresel bir marka haline geldi ve her geçen gün büyümeye devam ediyor. Oyunun dinamizmi ve sınırsız eğlencesi güzel oyuncaklar ve figürler yaratmak için muazzam bir kaynak sunuyor. Epic Games’in görsel sanat ekibi oyunun bu özelliklerini oluşturulacak oyuncaklara da yansıtmak istiyor. Biz de McFarlane Toys olarak Fortnite hayranlarına en iyi ürünleri sunmak için elimizden geleni yapacağız. Elimizde böylesine geniş ve görsel olarak ilgi çekici bir kaynak varken Fortnite’ın hem yeni trendlerine hem de klasik kabul edilen karakterlerine başarıyla hayat vereceğimize inanıyorum.”

Epic Games Küresel Kreatif Direktörü Donald Mustard ise düşüncelerini, “Uzun yıllardır hem Todd’un hem de McFarlane Toys’un büyük hayranlarıydık. Onlarla birlikte çalışma şansına kavuşmak adeta bir hayalin gerçekleşmesi gibi. Bazı prototip ürünleri gördüm ve hepsinin çok güzel olduğunu söyleyebilirim. Bence ürünleri görünce oyuncuların akılları başlarından gidecek,” sözleriyle ifade etti.

Sayfa Yükleniyor...